چنانچه پيرامون مسایل سایت، نظر، پیشنهاد و انتقادی دارید، فرم زیر را پر و ارسال نمایید:

متن مورد نظر:

پست الکترونیکی:


 • » امروز شنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
 • » پایگاه گسترش آراء و اندیشه‌های امام خمینی رحمة الله علیه
 • » ارسال پیشنهادها و انتقادات شما
 • » تمامی کتاب‌های امام خمینی رحمة الله علیه به مرور در سایت قرار خواهد گرفت
نسخه آزمایشی
کتابخانه » صحیفه امام خمینی » جلد ۱۵ » صفحات ۱۹۴ تا ۱۹۵
 •   پیام
  زمان: ۱۷ شهریور ۱۳۶۰ / ۹ ذی القعده ۱۴۰۱
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: تجلیل از حماسه ۱۷ شهریور و مقاومت ملت در مقابل توطئه‌ها
  مناسبت: سومین سالگرد یوم الله ۱۷ شهریور
  مخاطب: ملت ایران (۱)
  بسم الله الرحمن الرحیم
  سالروز هفدهم شهریور که گزارشگر جنایات شاهنشاهی ضد انسانی و اسلامی است و از ایام الله و نشانگر مقاومت و شجاعت و ایستادگی ملت در مقابل ستمگران و جنایتکاران است، در خاطره ملت مبارز ایران زنده است و زنده خواهد بود.
  ملت شجاع و رزمنده ایران در آن روز و روزهای اختناق و جنایت به دست دژخیمان شاه مطرود، نشان داد که تا رسیدن به هدفهای انسانی - اسلامی خود چون سدی آهنین ایستاده و از قتل عامها و کشتارهای وحشیانه دسته جمعی هراس به خود راه نداده و راه خود را شجاعانه ادامه می‌دهد. از هفدهم شهریور تا امروز سالروز افتخارآمیز آن، هرگز سستی و فتوری در اراده آهنین ملت انقلابی ایران حاصل نشده، بلکه هر واقعه و فاجعه‌ای او را مصمم‌تر و منسجم‌تر می‌کند.
  هفده شهریور باید درسی باشد برای کوردلانی که گمان کرده‌اند با به شهادت رساندن چند نفر از سران متعهد کشور، می‌توانند سد عظیم مسلمانان نیرومند و شجاع را بشکنند.
  ملتی را که پانزدهم خرداد و هفدهم شهریور و ایام دیگر را پشت سر نهاده است و چون سیلی خروشان موانع را هرچه بزرگ باشد از سر راه خود برداشته و درهم پیچیده است، نمی‌شود با کارهای بزدلانه که جز از شکست خورده‌ها و مأیوسها و مطرودها صادر

 • نمی‌شود، ارعاب کرد و این دریای متلاطم را از خروشیدن و به پیش رفتن بازداشت.
  بگذار کوردلان جنایت پیشه و ورشکستگان، پشت به اسلام و ملت نموده، با لاف و گزاف از خشم و اندوه خود بکاهند و حکومت ایران را متزلزل بخوانند. بگذار بوقهای تبلیغاتی که دستشان از مخازن ما قطع و امیدشان به یأس مبدل گردیده، خود را با تهمتها و دغلکاریها راضی نگه دارند و به ما تهمت ناروای رابطه با اسرائیل - دشمن بشریت - را بزنند. بگذار هرچه می‌خواهند ایران را بی‌ثبات و متزلزل و ورشکسته توصیف کنند.
  ایران اکنون با انسجام بیشتر و وحدت نظر بالاتر و قدرت زیادتر قوای مسلح به سوی هدفهای اسلامی - انسانی خود می‌رود و ملت هوشمند ایران با بیداری و هوشیاری برتر، بر پشتیبانی خود از دولت و مجلس و سایر ارگانها افزوده است و این تفاله‌های امریکایی را از سوراخهای خود بیرون کشیده و به مقامات مربوطه معرفی می‌نمایند. ارتش و سپاه پاسدار و سایر قوای مسلح اکنون در جبهه‌ها با پیروزی به نبرد خود شجاعانه ادامه می‌دهند و بزودی به خواست خداوند متعال، متجاوزان باطل را بیرون می‌رانند و دولت و مجلس و شورای قضایی و سایر دولتمردان با وحدت نظر و با کمال قدرت به کارهای خویش ادامه می‌دهند. و ملت عزیز و عظیم و سازش ناپذیر در صحنه حاضر و به هیچ دولت و قدرتی اجازه دخالت در امر کشور را نمی‌دهد. و ما بحمدالله و توفیق الهی از ۱۵ خرداد تا ۱۷ شهریور و تا امروز که سالروز آن است، با رسیدن به هدفهای عالی اسلامی به راه خود ادامه می‌دهیم و از خداوند بزرگ عظمت اسلام و مسلمین وعزت مؤمنین و علوّ درجات شهدای ۱۷ شهریور را خواستاریم. والسلام علیکم و رحمة الله.
  روح الله الموسوی الخمینی

عضویت   لغو عضویت