چنانچه پيرامون مسایل سایت، نظر، پیشنهاد و انتقادی دارید، فرم زیر را پر و ارسال نمایید:

متن مورد نظر:

پست الکترونیکی:


 • » امروز دوشنبه، ۲۶ آذر ۱۳۹۷
 • » پایگاه گسترش آراء و اندیشه‌های امام خمینی رحمة الله علیه
 • » ارسال پیشنهادها و انتقادات شما
 • » تمامی کتاب‌های امام خمینی رحمة الله علیه به مرور در سایت قرار خواهد گرفت
نسخه آزمایشی
کتابخانه » صحیفه امام خمینی » جلد ۲ » صفحات ۳۲۸ تا ۳۲۹
 •   نامه
  زمان: ۱۷ بهمن ۱۳۴۹ / ۹ ذی الحجه ۱۳۹۰
  مکان: نجف
  موضوع: تذکر درباره مسائل مختلف
  مخاطب: خمینی، سید احمد
  بسمه تعالی
  احمد عزیز، مرقوم بی‌تاریخ شما واصل شد. ان شاء الله تعالی سلامت باشید.
  ۱- راجع به کتابخانه (۱) چون من از وضع ساختمان آنجا اطلاع نداشتم نوشتم اگر می‌شود حجراتی برای طلاب زیاد شود؛ اگر مناسب نیست اختصاص دهید به همان معیلها (۲) و شما مختارید در این امر.
  ۲- راجع به رفتن تهران برای شهریه، (۳) مقصود شهریه اصحاب بوده؛ اگر صحیح نبوده متشکرم.
  ۳- حضرت آقای عموی معظم، مادامی که قم هستند، خیلی مواظبت از ایشان بکنید؛ هم از حیث کرسی و مکان و هم از حیث غذا و سایر امور خصوصاً احترامات.
  ۴- راجع به آقای آشتیانی (۴) و آقازاده ایشان نفهمیدم از چه جهت نگران هستند؛ بهتر

 • است وجهش ذکر شود. اینجانب هم نمی‌توانم خیلی در این امور دخالت کنم، بهتر است همان جا حل شود. به وکیل تهران (۱) هم (به قول شما) می‌نویسم و استفسار می‌کنم. شما خیلی به این امور مادی اعتنا نداشته باشید.
  ۵- پول گذرنامه را می‌نویسم بدهند. ان شاء الله موفق و مؤید باشید و جدیت در تحصیل، و مقدم بر آن، بر تهذیب نفس داشته باشید. والسلام علیکم.
  پدرت
  ماها هم در کربلای معلا مجتمع هستیم و به شما من دعا می‌کنم. از قرار مکتوبی از ایران، قدری در وجوه و ایصال به اشخاص مختلف هرج و مرج شده است؛ از بیرونی به اشخاص مختلف اشخاص را ارجاع می‌دهند و به وکیل رسمی اینجانب آقای تهرانی (۲) ایحال نمی‌کنند و مثل آنکه بناست دست ایشان را ببندند. این مطلب صحیح نیست و باید وجوه به ایشان برسد و اگر آقای عمو (۳) تشریف دارند به هر دو و به وسیله آقایان در تهران یا قم مجتمع شود تا صرف حوزه‌ها گردد. این نحو که نوشته شده است بسیار بد نحوی است و به مصارف غیرصحیحه می‌رسد. شما مأمور تحقیق هستید که چه اشخاصی از وکیل اینجانب مردم را منصرف می‌کنند و باید مرقوم دارید. والسلام.

عضویت   لغو عضویت