چنانچه پيرامون مسایل سایت، نظر، پیشنهاد و انتقادی دارید، فرم زیر را پر و ارسال نمایید:

متن مورد نظر:

پست الکترونیکی:


 • » امروز چهارشنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۷
 • » پایگاه گسترش آراء و اندیشه‌های امام خمینی رحمة الله علیه
 • » ارسال پیشنهادها و انتقادات شما
 • » تمامی کتاب‌های امام خمینی رحمة الله علیه به مرور در سایت قرار خواهد گرفت
نسخه آزمایشی
کتابخانه » صحیفه امام خمینی » جلد ۲ » صفحات ۴۲۰ تا ۴۲۱
 •   نامه
  زمان: ۲۶ بهمن ۱۳۵۰ / ۲۹ ذی الحجه ۱۳۹۱
  مکان: نجف
  موضوع: سوء استفاده برخی اشخاص از وجوه شرعی
  مخاطب: هاشمیان، محمد
  بسمه تعالی
  ۲۹ شهر ذی الحجه ۹۱
  خدمت جناب مستطاب عماد الاعلام و حجت الاسلام آقای هاشمیان - دامت افاضاته
  مرقوم شریف واصل، و از مضمونش مطلع شدم. شکایت از مخالفت بعضی نموده بودید؛ معلوم است در هر امری که انسان کفیل آن است مشکلاتی وارد می‌شود، با اشخاص و اغراض مختلفه مواجه خواهد شد. انسان باید مواظب ادای تکلیف الهی باشد، و از امور دیگر پس از ادای وظیفه باک نداشته باشد. خداوند تعالی اصلاح امور را بفرماید.
  اشخاصی که در وجوه شرعیه عمل به وظیفه و مقررات شرعیه نمی‌کنند، پس از تذکر، اگر ... [متنبه‌] نشدند مرقوم دارید تا تکلیف آنها را معلوم کنم. اشخاصی که وجوه شرعیه را به عنوان اینجانب می‌گیرند و به بهانه اینکه دسترسی ندارند به اینجانب، حیف و میل می‌کنند یا به اشخاص دیگر می‌رسانند، با آنکه اینجانب در قم و در تهران وکیل دارم و معروف هستند - از قبیل حجت الاسلام آقای پسندیده اخوی اینجانب در قم و حجت الاسلام آقای حاج سید محمد صادق لواسانی در تهران و جنابعالی در رفسنجان - آنها را از کار خلاف نهی کنید، و اگر منتهی نشدند اجازه اینجانب را پس بگیرید و بفرستید؛ و اگر ندادند مرقوم دارید تا تکلیف آنها را معیّن کنم. از جنابعالی امید دعای خیر دارم.
 • راجع به آقای فلسفی؛ (۱) چون منبر ایشان مربوط به جهات اینجانب بوده جالب نمی‌دانم از جانب من مستقیماً به ایشان چیزی برسد ولی جنابعالی مختار و مجازید که خودتان و برای تشکر از زحمت ایشان هر مبلغ مناسب می‌دانید - در همه مورد - قبول است. ان شاء الله تعالی اینجانب را از دعای خیر فراموش نمی‌فرمایید. والسلام علیکم.
  روح الله الموسوی الخمینی

عضویت   لغو عضویت