چنانچه پيرامون مسایل سایت، نظر، پیشنهاد و انتقادی دارید، فرم زیر را پر و ارسال نمایید:

متن مورد نظر:

پست الکترونیکی:


 • » امروز پنج‌شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • » پایگاه گسترش آراء و اندیشه‌های امام خمینی رحمة الله علیه
 • » ارسال پیشنهادها و انتقادات شما
 • » تمامی کتاب‌های امام خمینی رحمة الله علیه به مرور در سایت قرار خواهد گرفت
نسخه آزمایشی
کتابخانه » صحیفه امام خمینی » جلد ۲۰ » صفحات ۲۸۷ تا ۲۸۸
 •   نامه
  زمان: ۳۱ خرداد ۱۳۶۶ / ۲۴ شوال ۱۴۰۷ (۱)
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: موافقت با مفاد اطلاعیه دبیرخانه مرکزی ائمه جمعه در مورد انتخابات مجلس شورای اسلامی و عدم دخالت ائمه جمعه
  مخاطب: دبیرخانه مرکزی ائمه جمعه
  [بسم الله الرحمن الرحیم. از آنجا که نماز جمعه پایگاه بزرگ سعادت و سیاست اسلام و میعادگاه مردم حزب الله است، دبیرخانه مرکزی ائمه جمعه سراسر کشور با کسب اجازه از محضر حضرت امام - مدظله - برادرانه به حضرات آیات و حجج اسلام ائمه محترم جمعه و ستادهای نماز جمعه سراسر کشور تذکرات ذیل را ارائه می‌نماید:
  ۱- بر اساس تجربیات حاصله از انتخابات دور اول و دوم مجلس شورای اسلامی و بروز اختلافات در پاره‌ای شهرها بدین وسیله به آقایان محترم ابلاغ می‌شود از معرفی افراد به عنوان کاندیدا و موضعگیری له یا علیه اشخاص و استفاده انتخاباتی از تریبون نماز جمعه خودداری نمایند.
  ۲- در صورتی که برخی از عزیزان ائمه محترم جمعه تصمیم دارند در انتخابات آینده خود را کاندیدا نمایند لازم است از تاریخ (۲) () از سمت امامت جمعه استعفا نمایند تا دبیرخانه جهت جایگزینی افراد واجد شرایط تصمیمات مقتضی اتخاذ و اقدامات لازم را معمول دارد.
  ۳- ستادهای نماز جمعه در سراسر کشور از تاریخ () حق ندارند از کسانی که می‌خواهند خود را کاندیدای نمایندگی مجلس شورای اسلامی بنمایند به عنوان سخنران قبل از خطبه‌ها استفاده نمایند.
  بدیهی است ستادها از فردی که دعوت می‌نمایند باید سؤال کنند.

 • ۴- دبیرخانه دوستانه و خاضعانه از آن دسته از ائمه جمعه‌ای که مایل به شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی می‌باشند می‌خواهد تا سنگر امامت جمعه را رها ننموده، در حوزه مسئولیت خود کمافی السابق به خدمات و تلاشهای صادقانه خویش ادامه داده و بدانند که ثمرات وجودی آقایان در سنگر امامت جمعه از سنگر مجلس شورای اسلامی کمتر نبوده و موجبات خرسندی خداوند متعال و امت حزب الله را فراهم می‌سازد.
  بدیهی است در صورت تخلف از موارد فوق، امام جمعه از امامت جمعه عزل و ستاد نماز جمعه نیز منحل خواهد شد.
  به دستور حضرت امام - مدظله - تنها امام جمعه و ائمه جمعه موقت تهران از این حکم مستثنی می‌باشند.]
  بسمه تعالی
  با تشکر از زحمات ارزنده دبیرخانه ائمه جمعه و ائمه جمعه محترم بلاد و درخواست از محضر مقدس خداوند متعال برای توفیق هرچه بیشتر به همه نهادها و ملت شریف، موافقت می‌شود.
  ۳۱ خرداد ۶۶
  روح الله الموسوی الخمینی‌

عضویت   لغو عضویت