چنانچه پيرامون مسایل سایت، نظر، پیشنهاد و انتقادی دارید، فرم زیر را پر و ارسال نمایید:

متن مورد نظر:

پست الکترونیکی:


 • » امروز دوشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۷
 • » پایگاه گسترش آراء و اندیشه‌های امام خمینی رحمة الله علیه
 • » ارسال پیشنهادها و انتقادات شما
 • » تمامی کتاب‌های امام خمینی رحمة الله علیه به مرور در سایت قرار خواهد گرفت
نسخه آزمایشی
کتابخانه » صحیفه امام خمینی » جلد ۲۰ » صفحات ۴۱۴ تا ۴۱۵
 •   نامه
  زمان: ۲۱ آبان ۱۳۶۶ / ۱۹ ربیع الاول ۱۴۰۸
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: تأکید بر اولویت توجه به مسائل دفاع مقدس و تقدیر از رزمندگان، خانواده‌های شهدا و ملت ایران
  مخاطب: شورایعالی پشتیبانی جنگ
  [بسم الله الرحمن الرحیم. رهبر معظم انقلاب و فرمانده کل قوا، حضرت امام خمینی - مدظله العالی
  تحرکات سیاسی - نظامی استکبار ومهره‌های ارتجاع در دفاع از رژیم بعثی عراق و تلاش وسیع برای نجات آن، عقیده آسیب پذیری و ضعف مفرط دشمن را بیش از پیش تقویت می‌کند، و لزوم وارد آوردن ضربات مؤثر و متوالی را حتمی می‌سازد. از طرفی، بی توفیقی تلاشهای چند ماه اخیر برخی مجامع بین المللی که تاکنون، علی رغم اتلاف وقت که ممکن است موجب سوء استفاده دشمن شود، نتوانسته قضایای جاری را به سمت حل عادلانه سوق دهد خوشبینی به این تلاشها را کاملاً ضعیف ساخته است. شورایعالی پشتیبانی با غور و بررسی کامل طی جلسات متعدد، پس از تشکیل سمیناری مرکب از جمع کثیری از علمای اعلام و ائمه محترم جمعه ومسئولین دولتی ونهادهای انقلابی، و با توجه به آمادگی مشتاقانه مردم برای شرکت در دفاع مقدس، به این نتیجه رسیده است که برای تهیه عده و عُده‌های لازم جهت یک سلسله عملیات متوالی و مؤثر در سراسر خطوط تماس و تدارک تجهیزات ضروری برای این مقطع حساس، لازم است از امکانات کشور بیش از گذشته استفاده شود. مستدعی است اوامر و ارشادات عالی را ابلاغ فرمایید. شورایعالی پشتیبانی جنگ - ۱۹ ربیع الاول یک هزار و چهار صد و هشت - ۲۱/۸/۶۶]
  بسمه تعالی
  شورایعالی پشتیبانی جنگ - اعزهم الله تعالی
  واضح است و کراراً گفته شده است که این جنگ تحمیلی در رأس امور واقع است؛ و
 • لازم است به همت همه اقشار کشور هرچه سریعتر با عنایات حق تعالی پیروزی به دست آید. بنابراین، آنچه که شورایعالی پشتیبانی جنگ و متخصصان امور جنگی ضرورت تشخیص داده‌اند، باید عمل شود و کوتاهی نگردد. در این فرصت از تمام اقشار ملت، خصوصاً علمای اعلام و ائمه جمعه و جماعات و خطبای محترم، لازم است تشکر کنم، که با صرف جان و عزیزان و مال خود در راه مقاصد اسلام به‌طور شایسته عمل به وظیفه الهی نمودند؛ و از ملت عظیم که با راهپیماییهای اخیر پشت جنایتکاران پلید خصوصاً امریکا را لرزاند، با تمام وجود قدردانی نمایم.
  از خداوند تعالی قدرت هرچه بیشتر رزمندگان و پیروزی آنان، و رحمت و سعادت شهدا و جانبازان، و آزادی اسرا و صبر داغدیدگان، و سلامت و پشتکار دست اندرکاران، را طلب می‌کنم.
  [روح الله الموسوی الخمینی‌]

عضویت   لغو عضویت