چنانچه پيرامون مسایل سایت، نظر، پیشنهاد و انتقادی دارید، فرم زیر را پر و ارسال نمایید:

متن مورد نظر:

پست الکترونیکی:


 • » امروز پنج‌شنبه، ۲ اسفند ۱۳۹۷
 • » پایگاه گسترش آراء و اندیشه‌های امام خمینی رحمة الله علیه
 • » ارسال پیشنهادها و انتقادات شما
 • » تمامی کتاب‌های امام خمینی رحمة الله علیه به مرور در سایت قرار خواهد گرفت
نسخه آزمایشی
 •   اجازه‌نامه
  زمان: ۱۷ خرداد ۱۳۶۷ / ۲۲ شوال ۱۴۰۸
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: تأکید بر اهمیت حفظ اموال و موقوفات آستان قدس رضوی
  مخاطب: واعظ طبسی، عباس (تولیت آستان قدس رضوی)
  [بسمه تعالی شأنه. محضر مبارک مرجع عالیقدر و رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خمینی - مدظله العالی.
  محترماً، با اهدای تحیات وافره و آرزوی سلامت و طول عمر برای آن امام بزرگوار. بدین وسیله معروض می‌دارد، از آنجا که حفاظت و نگهداری از اموال و موقوفات آستان قدس رضوی و استفاده از آن در جهت رفع استضعاف مادی و معنوی و تعظیم شعائر دینی و مذهبی همواره مورد توجه و عنایت خاص آن حضرت بوده است که بارها بر آن تأکید فرموده‌اید، حقیر به حکم وظیفه اسلامی و انقلابی در جهت اجرای اوامر مطاع و دستورات مؤکد حضرتعالی پیوسته در این راه کوشا بوده، و در آستانه پایان نخستین دهه پر خیر و برکت انقلاب اسلامی علاوه بر تقدیم هدایای نقدی و جنسی به جبهه و رزمندگان عزیز و بازسازی هویزه و احداث بنای دانشگاه علوم اسلامی رضوی، ساختمان کتابخانه عظیم مرکزی، و دیگر مراکز فرهنگی و پژوهشی، دارویی و درمانی و ابنیه با شکوه اسلامی همچون صحن قدس، و صحن جمهوری اسلامی و نیز طرح در دست اجرای اطراف حرم مطهر که به یقین با آنچه در سالیان متمادی حکومتهای جائر و ستمگر انجام گرفته قابل مقایسه نیست، نسبت به احیای اراضی مزروعی و کشاورزی، و عمران و آبادی رقبات موقوفه که در حقیقت نقش عمده‌ای در بالا بردن سطح تولید و پیشبرد شعار مقدس خودکفایی کشور اسلامی‌مان دارد، مساعی بیدریغ مبذول داشته‌ایم که امیدواریم مورد قبول خداوند منان و خشنودی و رضایت حضرت رض - علیه السلام - قرار گیرد.
  مع الوصف، عناصری ناآگاه سعی کرده‌اند خساراتی را بر بخش کشاورزی اعم از ابزار و محصولات این آستانه مقدسه تحمیل نمایند که به‌طور قطع در روند امور و پیشرفت کار زراعت و مآلاً کمک به‌
 • اقتصاد مملکت اسلامی موانعی را ایجاد می‌کند.
  البته شکی نیست که با اعتماد به الطاف خداوند متعال و عنایات خاصه حضرت ثامن الائمه علی بن موسی الرض - علیه السلام - و در پرتو رهنمودهای حکیمانه آن حضرت، همچون گذشته بدون هیچ گونه تردید و تعللی حسب الامر به ادای تکلیف الهی و وظیفه شرعی خویش خواهیم پرداخت. با اینهمه خاضعانه انتظار دارد، همچنان از نظرات و ارشادات آن مقام معظم و منیع که علی الدوام در هر برهه‌ای الهامبخش و راهگشا و تعیین کننده بوده و می‌باشد، بهره مند گردیم.
  در جوار مضجع منور حضرت علی بن موسی الرض - علیه السلام - طول عمر و سلامت آن وجود مبارک و پیروزی نهایی رزمندگان اسلام را از پیشگاه حق تعالی مسئلت دارم. والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.
  - ۱۴ / ۳ / ۱۳۶۷ - عباس واعظ طبسی‌].
  بسمه تعالی
  جناب حجت الاسلام آقای واعظ طبسی، تولیت آستان قدس رضوی - دامت افاضاته
  با سلام و آرزوی موفقیت بیشتر برای شما. زحمات و تحمل سختیهای شما قبل از انقلاب تا به ثمر رسیدن آن و تلاشتان بعد از انقلاب برای تثبیت نظام نوپای جمهوری اسلامی برکسی پوشیده نیست.
  جنابعالی از چهره‌های درخشان مدیریت و انقلاب اسلامی در ایران و بخصوص در استان خراسان می‌باشید. تمامی مسئولان نظام اسلامی، از جمله جنابعالی باید موانع را از سر راه برداشته و با صبر و تدبیر بدان گونه که رضای خدا است پیش روند. شما در راه حق و شیرینِ کمک به مستضعفین و محرومین از هیچ کوششی فروگذار ننموده ونخواهید نمود. و چون گذشته توجه داشته باشید که باید بدون کوچکترین گذشتی به موقوفات حضرت امام رض - علیه السلام - بدان گونه که واقفین وقف کرده‌اند عمل کنید.
  امیدوارم با هماهنگی شما و مسئولان آن دیار مقدس، تمامی موقوفات ثامن الحجج‌
 • - علیه السلام - به‌طور جدی حفظ گردد. و مسئولان ذی ربط باید کمک لازم را در هر موردی که لازم داشته باشید بنمایند، تا به کمک همه مسئولان به فقرا و مستمندان خدمات بیشتری گردد و رضای خداوند تحصیل شود. توفیق جنابعالی را از خداوند متعال خواستارم.
  به تاریخ ۱۷ خرداد ماه ۱۳۶۷ هجری شمسی
  روح الله الموسوی الخمینی

عضویت   لغو عضویت