چنانچه پيرامون مسایل سایت، نظر، پیشنهاد و انتقادی دارید، فرم زیر را پر و ارسال نمایید:

متن مورد نظر:

پست الکترونیکی:


 • » امروز دوشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۷
 • » پایگاه گسترش آراء و اندیشه‌های امام خمینی رحمة الله علیه
 • » ارسال پیشنهادها و انتقادات شما
 • » تمامی کتاب‌های امام خمینی رحمة الله علیه به مرور در سایت قرار خواهد گرفت
نسخه آزمایشی
کتابخانه » صحیفه امام خمینی » جلد ۳ » صفحات ۱۹ تا ۲۱
 •   نامه
  زمان: حوالی ۱۳۵۲ و ۱۳۵۳ هجری شمسی / ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ هجری قمری
  مکان: نجف
  موضوع: تأسیس مدرسه دخترانه اسلامی در کویت
  مخاطب: مُهری، سید عباس
  [بسم الله الرحمن الرحیم سماحة حجة الاسلام والمسلمین آیة الله العظمی فی العالمین الأمام المجاهد السید روح الله الموسوی الخمینی أدام الله ظلّه الوارف علی رئوس المسلمین.
  بعد السلام علیکم و تقبیل أیادیکم
  لقد قمت بتأسیس مدرسة دینیة حدیثة فی الکویت للطالبات من أجل حفظ بناتنا عن ... و الانحراف، و تربیتهن تربیة إسلامیة نزیهة کما یحب الله و یحب الرسول و نحب لبناتنا بِاسم «المدرسة الجعفریة للبنات».
  و حیث أن المتدینین لایقومون بالإنفاق علی أمثال هذه المشاریع الدینیة إلّا بعد کسب موافقة المراجع الدینیة علی ذلک فالمرجو تحریضهم علی تأسیسها و القیام التام بها لیکونوا علی‌ بصیرة من أن العمل و الإنفاق فی مثل هذه المؤسسات الاسلامیة واجب إجتماعی و انه خدمة للمذهب الجعفری الحنیف و بذلک تقومون بخدمة لا تنسی للجیل الطالع من ذریتنا.
  - المخلص سید عباس مُهری‌]
  بسم الله الرحمن الرحیم
  انّ مساعیکم الجمیله و جهودکم الدینی فی الکویت للمحافظة علی ابنائنا من ... الخُلقی و تربیتهم تربیةً اسلامیة صحیحة علی ما سمعناه من بعض الموثّقین المطلعین موجبٌ للشکر و التقدیر. فجزاکم الله خیراً. و المرجوّ من اهالی الکویت المحترمین ان یساعدوا هذا المشروع الهامّ الدینی معنویاً و مادیاً و ان یجدّوا تمام الجد فی نشر التعالیم الاسلامیة القیّمة بین الشباب، یحصل بذلک ان شاء الله منه - تعالی شأنه - رضیً و رضواناً. و
 • نسأل الله تعالی لهم و لکم التوفیق والسداد و للاسلام والمسلمین العظمة. والسلام علیکم و رحمة الله.
  روح الله الموسوی الخمینی
  [ترجمه:
  بسم الله الرحمن الرحیم
  محضر حجت الاسلام والمسلمین آیت الله العظمی امام مجاهد سید روح الله موسوی خمینی - خداوند سایه گسترده وی را بر سر مسلمانان پایدار نماید.
  سلام بر شما و بوسه بر دستان شما، جهت صیانت دختران مسلمان از فساد و انحراف، در کویت اقدام به تأسیس مدرسه‌ای اسلامی و مدرن نموده‌ام به نام «مدرسه دخترانه جعفری» تا بدین وسیله آنگونه که موجب خواست و رضای خداوند و رسول اوست و آنگونه که از دخترانمان انتظار داریم، زمینه تربیت اسلامی و سالم آنها فراهم آید.
  از آنجا که افراد متدین جز با موافقت مراجع دینی در اینگونه امور شرعی و دینی مساعدت و کمکهای مالی را روا نمی‌دارند، انتظار می‌رود که آنها بر تأسیس و اهتمام کامل نسبت به این امر تشویق گردیده تا با بصیرت و آگاهی لازم توجیه شوند که تلاش و مساعدت در اینگونه مراکز و مؤسسات اسلامی فریضه‌ای اجتماعی است و خدمتی است به مذهب تشیع و کاری است که نسل آینده از یاد نخواهد برد.
  - مخلص: سید عباس مُهری‌]
  بسم الله الرحمن الرحیم
  تلاشهای پسندیده و کوششهای دینی شما در کویت در راستای حراست فرزندان و نسل مسلمان از ویرانی اخلاقی، و توجیه و تربیت صحیح و اسلامی آنها - بر حسب آنچه از افرادی آگاه و مورد اعتماد شنیده شده - موجب سپاس و تقدیر است. پاداش نیک شما
 • را خداوند عنایت فرماید و از مردم محترم کویت انتظار می‌رود که در این فریضه مهم دینی از جهت مادی و معنوی همکاری و مساعدت نمایند و تمام سعی و تلاش خود را در گسترش فرهنگ ارزشمند اسلامی میان جوانان به کار گیرند. خشنودی و رضایت خداوند بزرگ از این کار حاصل خواهد شد. از خداوند تعالی برای ایشان و شما آرزوی توفیق و پایداری و برای اسلام و مسلمین عزت و عظمت خواستاریم. درود و رحمت خداوند بر شما باد.
  روح الله الموسوی الخمینی

عضویت   لغو عضویت