چنانچه پيرامون مسایل سایت، نظر، پیشنهاد و انتقادی دارید، فرم زیر را پر و ارسال نمایید:

متن مورد نظر:

پست الکترونیکی:


 • » امروز دوشنبه، ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
 • » پایگاه گسترش آراء و اندیشه‌های امام خمینی رحمة الله علیه
 • » ارسال پیشنهادها و انتقادات شما
 • » تمامی کتاب‌های امام خمینی رحمة الله علیه به مرور در سایت قرار خواهد گرفت
نسخه آزمایشی
 •   مصاحبه
  زمان: ۱۷ آبان ۱۳۵۷ / ۷ ذی الحجه ۱۳۹۸
  مکان: پاریس، نوفل لوشاتو
  موضوع: دولت نظامی - دولت آینده
  مصاحبه کننده: خبرنگار رادیو - تلویزیون ژاپن
  سؤال: [دولت جدید نظامی در ایران سرکار آمده؛ آیا فکر می‌کنید تغییری در وضع داده خواهد شد و مانعی برای پیروزی دوستان شما در آنجا خواهد بود؟]
  جواب: دولت جدید چیز تازه‌ای نیاورده؛ ایران مدتهاست با حکومت نظامی اداره می‌شودو حالا هم نخست وزیرْ نظامی است و وضع جدیدی پیش نمی‌آید و مردم به مقاومت خود ادامه می‌دهند و شکست دستگاه قطعی تر شده است.
  - [الآن یک اتحاد جدید بین تمام نیروهای مخالف، در ایران به وجود آمده است. از یک طرف، در رأس مسلمانان شیعه شما هستید و بخشی هم چپهای افراطی هستند. آیا فکر نمی‌کنید این امر در آینده، موجب مشکلات داخلی بشود؟]
  - خیر، چپها تعداد بسیار قلیلی هستند. در ایران سی و پنج میلیون مسلمان هستند که همه در خیابانها اسلام را داد می‌زنند. چه کسانی در مقابل این سی وپنج میلیون آگاه و معتقد می‌توانند بایستند؟ ما از این جهت هیچ مشکلی - که قابل حل نباشد - نداریم.
  - [بعد از سقوط شاه، تصمیم شما و نظر شما در مورد دولتهای آینده چیست؟ و بخصوص موضع شما راجع به نفت؟]
  - دولت آینده، دولت مستقل و بدون اتکا به سایر دوَل است. و برنامه این است که نفوذ دولتها و ابرقدرتها را از ایران قطع کنیم و نفت را که مال ملت است، در اختیار خود ملت بگذاریم و به کسانی می‌فروشیم که ارز به ما بدهند. ما نمی‌خواهیم نفت را نگه داریم؛ ما می‌خواهیم نفت را به کسانی که مشتری هستند بفروشیم و هر مشتری بهتری که یافتیم به او می‌فروشیم؛ و هرگز اجازه نمی‌دهیم آهن پاره به جای پول به ما تحمیل کنند.

عضویت   لغو عضویت