چنانچه پيرامون مسایل سایت، نظر، پیشنهاد و انتقادی دارید، فرم زیر را پر و ارسال نمایید:

متن مورد نظر:

پست الکترونیکی:


 • » امروز دوشنبه، ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
 • » پایگاه گسترش آراء و اندیشه‌های امام خمینی رحمة الله علیه
 • » ارسال پیشنهادها و انتقادات شما
 • » تمامی کتاب‌های امام خمینی رحمة الله علیه به مرور در سایت قرار خواهد گرفت
نسخه آزمایشی
کتابخانه » صحیفه امام خمینی » جلد ۷ » صفحات ۱۰۳ تا ۱۰۴
 •   بیانات
  زمان: ۳۰:۹ صبح ۴ اردیبهشت ۱۳۵۸ / ۲۶ جمادی الاول ۱۳۹۹
  مکان: قم
  موضوع: لزوم پشتیبانی از انقلاب اسلامی و همبستگی دولتها و ملتها
  مناسبت: ابلاغ پیام تبریک فیدل کاسترو (رهبر انقلاب کوبا)
  حضار: هیأت کوبایی به ریاست وزیر همکاریهای بین المللی (۱)
  بسم الله الرحمن الرحیم
  انقلابی برخاسته از عقاید و ایمان
  من تشکر می‌کنم از اینکه ایشان (۲) و دولت ایشان برای تفقد از حال ملت ایران به اینجا آمده‌اند و از نهضت ما پشتیبانی می‌کنند. این نهضت ایران، نهضتی مبتنی بر عقاید، مبتنی بر ایمان، مبتنی بر اسلام بود و با قدرت ایمان و اسلام این پیشبرد را کرد و الّا ملت ما در دستشان از ابزار جنگ هیچ نبود؛ در صورتی که آنها مسلح بودند به انواع اسلحه‌ها، و پشتیبانی از آنها می‌کردند ابرقدرتها. مع ذلک در عین حالی که همه قوای قدرتمند دنبال شاه بودند و پشتیبان، قدرت ایمانِ ملت ما که به آن ...، وحدت کلمه پیدا شد و همه با هم یک مطلب را خواستند، [غالب شد]، قدرتها نتوانستند این قدرت شیطانی را حفظ کنند. و این نهضت چون نهضت انسانی بود و برای انسان بود، همه انسانها که در فطرت انسانیت باقی مانده‌اند باید از آن پشتیبانی کنند.
  دولتها در خدمت ملتها
  و دولتها توجه کنند به اینکه باید در خدمت ملتها باشند، و ملتها پشتیبان دولتها. و اینکه شاه سابق نتوانست خودش را حفظ بکند برای اینکه ملت با او نبود، ملت پشت به او

 • کرد [چون‌] او هم به ملت خیانت کرده بود. دولتها باید توجه کنند به اینکه آنها در خدمت ملت باید باشند؛ اگر در خدمت ملت باشند، ملتها پشتیبان آنها خواهند بود.
  و من از خدای تبارک و تعالی می‌خواهم که همه ملتهای عالَم و همه مستضعفین سعادتمند باشند و همه دولتها در خدمت ملتها باشند تا سعادت همه بشر تأمین شود. و من سعادت ملتها را [و] ملت شما را از خداوند می‌خواهم. سلام من را به ملت و رئیس دولت (۱) و دولت ابلاغ کنید.

عضویت   لغو عضویت