چنانچه پيرامون مسایل سایت، نظر، پیشنهاد و انتقادی دارید، فرم زیر را پر و ارسال نمایید:

متن مورد نظر:

پست الکترونیکی:


 • » امروز دوشنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
 • » پایگاه گسترش آراء و اندیشه‌های امام خمینی رحمة الله علیه
 • » ارسال پیشنهادها و انتقادات شما
 • » تمامی کتاب‌های امام خمینی رحمة الله علیه به مرور در سایت قرار خواهد گرفت
نسخه آزمایشی
کتابخانه » صحیفه امام خمینی » جلد ۱ » صفحات ۱۸۰ تا ۱۸۱
 •   پیام
  زمان: ۱۶ فروردین ۱۳۴۲ / ۱۰ ذی القعده ۱۳۸۲
  مکان: قم
  موضوع: سپاسگزاری از مردم به خاطر همراهی با قیام
  مناسبت: اعتصاب و تعطیل عمومی در اعتراض به فاجعه حمله به فیضیه
  مخاطب: ملت ایران
  بسم الله الرحمن الرحیم
  لازم است از ابراز احساسات ملت محترم ایران، خصوصاً اهالی معظم تهران - أیدَهم اللهُ تعالی - که مستلزم زحمات و خسارات فراوان بود، تشکر کنم
  تعطیل عمومی بازارها و خیابانها، با این محیط ارعاب و خفقان و اختناق و با وضع اقتصاد عصر حاضر، ابراز انزجار و تنفر عمومی از دستگاه جباره بود. کراراً تذکر داده شد که روحانیون نظری جز اصلاح حال ملت و بقای استقلال مملکت ندارند. و حفظ قوانین اسلام و قانون اساسی، به آن جهت که ضامن حفظ مذهب جعفری و قوانین اسلام است، سرلوحه مرام آنهاست. و هرکس قصد تجاوز به حریم اسلام و قوانین مقدسه آن داشته باشد، در هر لباس و مقام که باشد، روحانیت به پشتیبانی از شما برادران ایمانی و ملت بزرگ اسلام در نصیحت یا مقابله با او کوشش خواهد کرد.
  شما ملت بزرگ ایران با تعطیل کارهای خود و تحمل ضرر و زحمت، به پشتیبانی از روحانیت و اسلام، ثابت کردید که به احکام خدای تعالی و به مقام مقدس روحانیت وفادار هستید؛ و از کسانی که برخلاف قوانین اسلام می‌خواهند قدمهایی بردارند، تا سرحد امکان اظهار تنفر می‌کنید؛ «شَکرَاللهُ سَعیَکم، و عَلَی اللهِ أَجرُکم» (۱). خداوند تعالی به شما توفیق و جزای خیر عنایت فرماید.
  ما اکنون در محاصره همه جانبه به سر می‌بریم. بسیاری از تلگرافات ما به مقصد

 • نمی‌رسد. تلگرافاتی که به ما شده است غالباً نمی‌رسد. مطبوعات کشور آزادانه یا به اجبار به هَتْک و اهانت ما قلمفرسایی می‌کنند. گویندگان با اشاعه اکاذیب به هتک و تضعیف روحانیت، یگانه پشتوانه مملکت، کوشا هستند و از هیچ تهمت و افترایی خودداری نمی‌کنند. این پشتوانه باید شکسته شود تا اجانبْ آزادانه به مقاصد شوم خود برسند. روحانیت باید زجر ببیند، هتک شود؛ این لباس در خور سوختن است! در بیست و چند سال قبل به دست عمال انگلیس، دشمن سابقه دار اسلام و شرق، چه اهانتها و زجرها و شکنجه‌ها که دیدند (۱). جوانها از سالخورده‌ها بپرسند. امروز به دست عمال دیگران باید اهانت شوند و شکنجه ببینند. خداوند قهار کافی است.
  بار دیگر از ملت بزرگ ایران تشکر نموده از خداوند تعالی عظمت اسلام و قرآن، و استقلال ممالک اسلامی، و شوکت و بزرگی پیروان قرآن کریم را خواستارم. والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.
  روح الله الموسوی الخمینی

عضویت   لغو عضویت