امام خمینی حقیقتی همیشه زنده است که در سال‌های نه چند دور با احیای اسلام ناب محمدی بنایی را پایه‌گذارد که در نهضت جهانی شیعه در عصر غیبت رویشی جدید بود.

بنای اندیشه امام بر اسلام ناب محمدی، استکبارستیزی، خودباوری، مردم‌سالاری، حکومت اسلامی، ولایت فقیه و... استوار است.

پاسداری تلاش برای تحقق آرمان‌های امام راحل و عظیم‌الشأنمان و پاسداری از حریم‌ اندیشه‌ی آن، در بادی امر نیاز به معرفی آن به نسل جوان و جویای سرچشمه‌ی حکمت زلال اسلامی است.

متأسفانه با تمام تلاش‌های خوبی که توسط مراکز فرهنگی صورت گرفته است نهاد‌های رسمی و متولیان امر به این مساله بی‌توجهی نشان داده‌اند. بر همین اساس جمعی از جوانان و دانشجویان با درک لزوم شناسایی امام راحل عظیم‌الشأنمان به جوانان نسل سوم و چهارم انقلاب و نمایاندن چهره واقعی آن مراد سفر کرده به جهانیان تأسیس پایگاه امام روح‌الله را برای معرفی اندیشه‌ها و آثار بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی را بر خود فرض دیدند و بدون بهره‌گیری از ذره‌ای از امکانات دولتی و رسمی که در اختیار متولیان حفظ و نشر آثار امام راحل است بدون چشم‌داشتی به آن این امکان را برای محققان، اندیشمندان و دانشجویان و جمع دوست داران آن یگانه‌ی دوران فراهم آوردند که به سهولت به میراث معنوی امام عظیم‌الشأنمان دسترسی داشته باشند.

صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>