چنانچه پيرامون مسایل سایت، نظر، پیشنهاد و انتقادی دارید، فرم زیر را پر و ارسال نمایید:

متن مورد نظر:

پست الکترونیکی:


 • » امروز یک‌شنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
 • » پایگاه گسترش آراء و اندیشه‌های امام خمینی رحمة الله علیه
 • » ارسال پیشنهادها و انتقادات شما
 • » تمامی کتاب‌های امام خمینی رحمة الله علیه به مرور در سایت قرار خواهد گرفت
نسخه آزمایشی
کتابخانه » صحیفه امام خمینی » جلد ۱ » صفحات ۴۳۹ تا ۴۴۰
 • نامه
  زمان: ۱ خرداد ۱۳۴۴ / ۲۰ محرّم ۱۳۸۵
  مکان: ترکیه، بورسا
  موضوع: احوالپرسی از خانواده و دعوت آنها به صبر و استقامت.
  مخاطب: ثقفی، خدیجه (۱)
  ۲۰ محرّم الحرام ۱۳۸۵
  به عرض می‌رساند، مرقوم محترم شما و نور چشمان بچه‌ها که بشارت سلامت همه را می‌داد، واصل و موجب تشکر و خوشوقتی شد. از خداوند تعالی سلامت و سعادت شماها را خواستارم و همه شما را به ذات مقدسش می‌سپارم. حالت اینجانب و مصطفی له الحمد و الشکر خوب و سلامت هستیم و به هیچ وجه نگرانی ندارم. و آنچه خداوند تعالی مقدر فرموده و ما را مورد عنایت خود قرار داده است عین صلاح است. از مقام مقدسش خواستارم که ما را راضی فرماید و شماها را نیز در نعمتهای خودش شکرگزار فرماید. در صورت امکان زودتر از سلامت خودتان مطلع فرمایید و هر یک جداگانه کلمه‌ای بنویسید، نظیر مرقوم این دفعه.
  از سلامت اقوام قم و تهران و خمین مستحضرم نمایید. به همه نورچشمان و متعلقین آنها سلام مخصوص می‌رساند و توفیق و تأیید همه را از خداوند تعالی خواستار است. در صورت موافقت، (۲) عبا و قبای نازک برای من بفرستید و یک دوره از کتابهای اصولی را که تقریر درس خودم است، هم جزء اول و هم جزء ثانی و ثالث بفرستید و اگر «استصحاب» (۳) خودم طبع شده است یک جلد بفرستید، و اگر موافقت نشد اشکالی ندارد. مکرراً عرض می‌کنم که من و مصطفی سلامت هستیم و هیچ ناراحتی نداریم.

 • هوای اینجا هم خوب است الحمد للَّه. والسلام علیکم.
  روح الله الموسوی الخمینی
  می‌دانم که محتاج به تذکر نیست که از حسین (۱) و مادرش (۲) بسیار دلجویی نمایید و همین طور از سایرین. البته احمد در نبودن ما در [امر] درس و تهذیب اخلاق و حُسن رفتار در خارج و داخل مراقبت می‌کنید. از خداوند صلاح همه را خواهانم.

عضویت   لغو عضویت