چنانچه پيرامون مسایل سایت، نظر، پیشنهاد و انتقادی دارید، فرم زیر را پر و ارسال نمایید:

متن مورد نظر:

پست الکترونیکی:


 • » امروز پنج‌شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • » پایگاه گسترش آراء و اندیشه‌های امام خمینی رحمة الله علیه
 • » ارسال پیشنهادها و انتقادات شما
 • » تمامی کتاب‌های امام خمینی رحمة الله علیه به مرور در سایت قرار خواهد گرفت
نسخه آزمایشی
 •   حکم
  زمان: ۱۷ مرداد ۱۳۶۶ / ۱۲ ذی الحجه ۱۴۰۷
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: موافقت با انتقال اموال مصادره شده به بنیاد ۱۵ خرداد
  مخاطب: صانعی، حسن (سرپرست بنیاد ۱۵ خرداد)
  [بسمه تعالی. محضر مقدس بزرگْ رهبر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران مرجع تقلید شیعیان جهان، حضرت آیت الله العظمی امام خمینی - مدظله العالی و روحی فداه.
  بعد التحیة و السلام، احتراماً به عرض می‌رساند، قسمتی از اموال وابستگان به رژیم ستمشاهی من جمله سهام این افراد در شرکتهای سرمایه گذاری البرز، کی بی‌سی، پیازر، افشره و فرآورده‌های شیمیایی طی حکم شماره ۵۰۲۴ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به نفع بنیاد ۱۵ خرداد مصادره گردیده و قسمتی دیگر به لحاظ بند «ب» قانون حفاظت و توسعه صنایع ایران در اختیار دولت قرار گرفته که سازمان صنایع ملی ایران آن را اداره می‌نماید. نظر به اینکه اموال وابستگان به رژیم منحوس پهلوی می‌بایست طبق فتوای آن جناب صرف مستضعفین گردد، استدعا دارد حکم قضیه را دایر بر اینکه کدامیک از دو مرجع مدعی مالکیت (بنیاد ۱۵ خرداد - سازمان صنایع ملی ایران به نمایندگی از طرف دولت) می‌توانند سهام مزبور را مالک باشند، مشخص فرمایید، تا ان شاء الله بر طبق آن عمل شود.
  والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته. حسن صانعی - سرپرست بنیاد ۱۵ خرداد.]
  بسمه تعالی
  از آنجا که اموال مصادره شده وابستگان به رژیم پهلوی باید خرج فقرا و مستمندان گردد و بنیاد ۱۵ خرداد هم مسئول رسیدگی به وضع آنان است موارد مذکور با موافقت جناب آقای نخست وزیر و مراعات جهات شرعیه به بنیاد پانزدهم خرداد انتقال می‌یابد.
  ۱۷/۵/۶۶
  روح الله الموسوی الخمینی‌

عضویت   لغو عضویت