چنانچه پيرامون مسایل سایت، نظر، پیشنهاد و انتقادی دارید، فرم زیر را پر و ارسال نمایید:

متن مورد نظر:

پست الکترونیکی:


 • » امروز سه‌شنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
 • » پایگاه گسترش آراء و اندیشه‌های امام خمینی رحمة الله علیه
 • » ارسال پیشنهادها و انتقادات شما
 • » تمامی کتاب‌های امام خمینی رحمة الله علیه به مرور در سایت قرار خواهد گرفت
نسخه آزمایشی
کتابخانه » صحیفه امام خمینی » جلد ۲۰ » صفحات ۱۷۱ تا ۱۷۲
 •   نامه
  زمان: ۲۶ آذر ۱۳۶۵ / ۱۴ ربیع الثانی ۱۴۰۷
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: اظهار تشکر از اقدامات مردم یزد در کمک به سیلزدگان (۱)
  مخاطب: صدوقی، محمدعلی (نماینده امام خمینی و امام جمعه یزد)
  [بسمه تعالی. محضر مبارک حضرت آیت الله العظمی امام خمینی رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران - مد ظله العالی. با اهدای سلام، به عرض عالی می‌رساند همان گونه که مستحضرید در اثر بارندگیهای زیاد، مناطقی از میهن اسلامی من جمله در استان یزد شدیداً آسیب دیده که در نتیجه در این استان حدود ۳۵۰ خانه به‌طور کلی ویران و تعداد کثیری نیز خسارت دیده‌اند که نیاز به بازسازی و مرمت دارند. اکنون جمعی از متدینین یزد مایل هستند قسمت وسیعی از منطقه سیلزده این استان را به یاد شهید بزرگوار انقلاب اسلامی مرحوم آیت الله صدوقی - رضوان الله علیه - از غیر وجوه شرعیه، زیر پوشش «بنیاد صدوق» بازسازی کنند که اینجانب موکول به رأی مطاع [و] نظر مبارک آن جناب نمودم، لذا تقاضا دارم نظریه و رأی مبارک را اعلام و اینجانب را به وظیفه شرعی و اخلاقی‌ام ارشاد فرمایید. بقای وجود مبارک را از خداوند تعالی مسئلت دارم.
  - والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته - محمد علی صدوقی‌]
  بسمه تعالی
  جناب حجت الاسلام آقای حاج شیخ محمدعلی صدوقی - دامت افاضاته
  با تقدیر و تشکر از مردم متدین یزد - ایّدهم الله تعالی - که به چنین عمل بسیار مهم خداپسندانه اقدام نموده‌اند، و با طلب رحمت برای شهید بزرگوار مرحوم صدوقی‌

 • - رحمة الله علیه - و تقدیر از زحمات ارزشمند جنابعالی در این امر خطیر، امید است اهالی محترم سایر مناطق برای نجات جان افراد سیلزده، هرچه بیشتر اقدام و در ساختن مساکن تخریب شده و ترمیم خسارات وارده اقدام، و موجب رضای خداوند متعال و حضرت بقیة الله - ارواحنا فداه - را فراهم نمایند. ان شاء الله تعالی روحانیون معظم سرتاسر کشور - دامت برکاتهم - مردم را در این امر حیاتی تشویق و تجهیز فرمایند. والسلام علی عبادالله الصالحین.
  ۲۶ آذر ۶۵ مطابق با ۱۴ ربیع الثانی ۴۰۷
  روح الله الموسوی الخمینی‌

عضویت   لغو عضویت