نامه به علمای یزد (محکوم کردن ارائه تسهیلات به بهایی ها)
 •   نامه
  زمان: اردیبهشت 1342 / ذی القعده 138
  مکان: قم
  موضوع: محکوم کردن ارائه تسهیلات به بهاییها جهت مسافرت به لندن وشرکت در محفل بهاییان
  مخاطب: علمای یزد
  بسم الله الرحمن الرحیم
  محترماً معروض می‌دارد، از خداوند تعالی سلامت و عظمت و توفیق حضرات آقایان را در اعلای کلمه اسلام و تشیید مبانی دین مبین خواستار است.
  لازم است توجه حضرات آقایان را جلب کنم به اعمال گذشته و حاضر دستگاه جبار؛ در گذشته به اسلام و قرآن اهانت کرد و خواستْ قرآن را در ردیف کتب ضاله قرار دهد. اکنون با اعلام تساوی حقوق، چندین حکم ضروری اسلام محو می‌شود. اخیراً وزیر دادگستری در طرح خود شرط اسلام و ذکوریت را از شرایط قضات لغو کرده.
  از چیزهایی که سوء نیت دولت حاضر (1) را اثبات می‌کند تسهیلاتی است که برای مسافرت دو هزار نفر یا بیشتر از فرق ضاله قائل شده است، و به هر یک پانصد دلار ارز داده‌اند و قریب هزار و دویست تومان تخفیف در بلیت هواپیما داده‌اند؛ به مقصد آنکه این عده در محفلی که در لندن از آنها تشکیل می‌شود و صددرصد ضداسلامی است شرکت کنند. در مقابل، برای زیارت حجاج بیت الله الحرام چه مشکلات که ایجاد نمی‌کنند و چه اجحافات و خرج تراشیها که نمی‌شود.
  آقایان باید توجه فرمایند که بسیاری از پستهای حساس به دست این فرقه است که حقیقتاً عمال اسرائیل هستند. خطر اسرائیل برای اسلام و ایران بسیار نزدیک است. پیمان با اسرائیل در مقابل دول اسلامی یا بسته شده یا می‌شود. لازم است علمای اعلام و خطبای محترم سایر طبقات را آگاه فرمایند که در موقعش بتوانیم جلوگیری کنیم. امروز

 • روزی نیست که به سیره سلف صالح بتوان رفتار کرد. با سکوت و کناره گیری همه چیز را از دست خواهیم داد.
  اسلام به ما حق دارد، پیغمبر اسلام حق دارد. باید در این زمان که زحمات جانفرسای آن سرور در معرض زوال است، علمای اسلام و وابستگان به دیانت مقدسه، دِینْ خود را ادا نمایند. من مصمم هستم که از پا ننشینم تا دستگاه فاسد را به جای خود بنشانم؛ و یا در پیشگاه مقدس حق تعالی با عذر وفود (1) کنم. شما هم، ای علمای اسلام، مصمم شوید؛ و بدانید پیروزی با شماست: واللهُ مُتِمُّ نُورِهِ ولَو کَرِهَ الکَافِرُون (2). خداوندا! عظمت اسلام و مسلمین و علمای اسلام را روزافزون فرما. والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.
  روح الله الموسوی الخمینی

صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>