نامه به آقای سید عیسی جزایری (حوزه علمیه خرم آباد)
 •   نامه
  زمان: 1342 هجری شمسی / 1383 هجری قمری
  مکان: قم
  موضوع: حوزه علمیه خرم آباد و لزوم تقویت آن
  مخاطب: جزایری، سید عیسی
  خدمت ذیشرافت حضرت مستطاب سید العلماء الاعلام و حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید عیسی جزایری - دامت برکاته
  به عرض عالی می‌رساند، ان شاء الله وجود مسعود، خالی از نقاهت است. ضمناً در این مدت که راجع به حوزه علمیه خرم آباد سکوت نمودم و نخواستم با اشتغال زیاد و گرفتاریهای بیرون از حوصله بر گرفتاریهای خودم بیافزایم؛ از مراجعات حضرات آقایان و اهالی و اظهار نگرانی آنها از معرضیت انحلال آن با عدم دخالت حقیر، برخود لازم دانستم که دخالت نمایم. و چون جناب ثقة الاسلام آقای قاضی مورد اعتماد عموم مراجعین و به ویژه در مذاکراتی که با جنابعالی نمودم، ملاحظه نمودم که مورد تأیید و اعتماد جنابعالی هستند، ایشان را برای تصدی امر مدرسه منصوب نمودم، که امر مدرسه و آقایان طلاب معوق نماند.
  از جنابعالی تقاضا دارم که با حسن نیتی که بحمدالله ... (1) و نفوذ معنوی و مادی که در آن ... (2) دارید، و سمت پدری به علما و مدرسین و فضلا و سایر طبقات آن سامان دارید، از نظارت و پشتیبانی در جریان امور مدرسه علمیه کمالیه خودداری نفرموده، و در حفظ آن کوشش فرمایید. و به اهالی محترم امر فرمایید از کمکهای مادی و معنوی دریغ ننمایند که این آثار علمی با خواست خدای تعالی باقی بماند.
  و البته جناب آقای قاضی و سایر افاضل و اعلام در مشکلات به جنابعالی مراجعه‌

 • می‌نمایند، و با علاقه‌ای که جنابعالی به بقای حوزه علمیه دارید، مشکلات را حل می‌فرمایید.
  و نیز از جنابعالی تقاضا دارم که رفت و آمد در مدرسه را ترک نفرمایید، که موجب دلگرمی محصلین باشد. از خداوند تعالی سلامت و سعادت جنابعالی را خواستارم. والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.
  روح الله الموسوی الخمینی
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>