اجازه‌نامه به آقای عقیل ترابی (در نقل حدیث و امور حسبیه و شرعیه)
 • اجازه‌نامه
  زمان: 9 خرداد 1340 / 15 ذی الحجه 1380
  مکان: قم
  موضوع: اجازه در نقل حدیث و امور حسبیه و شرعیه
  مخاطب: ترابی، عقیل
  بسم الله الرحمن الرحیم
  الحمدللَّه رب العالمین، و الصلوة و السلام علی سیدنا محمد و آله الطاهرین، لا سیّما ابن عمّه و وصیه و خلیفته علیٍّ امیرالمؤمنین - صلوات الله علیه - و لعنة الله علی اعدائهم اجمعین.
  و بعد، جناب مستطاب عماد الفضلا و مروّج الاحکام آقای آقا شیخ عقیل ترابی - دامت افاضاته و کثّر الله امثاله - مدتی در حوزه علمیه قم اشتغال به کسب فضایل دارند و به صلاح و سداد و حُسن معاشرت موصوف می‌باشند و از مروجین و مبلغین شرع انور و مذهب مقدس هستند، لهذا از قِبَل حقیر مجازند در نقل احادیث از کتب معتبره اصحاب - رضوان الله علیهم - و ذکر فضایل اهل بیت عصمت، سیّما مولانا الاعظم امیرالمؤمنین و امام المتقین - صلوات الله علیه و علیهم؛ و نیز مجازند در اخذ زکوات و وجوه شرعیه و ایصال آن به محل مقرر آن و اخذ سهم مبارک امام - علیه السلام - و صرف در اعاشه اقتصادیه خودشان در صورت احتیاج، و ایصال بقیه را نزد حقیر برای صرف در حوزه علمیه.
  «واوصیه بما اوصی به السلف الصالح من ملازمة التقوی و الاحتیاط فی الدین و الدنیا». امید است ان شاء الله برادران مؤمن پاکستان و غیر هم، قدر ایشان را بدانند و از تبلیغات و مواعظ ایشان بهره مند شوند. والسلام علیه وعلی اخواننا المؤمنین و رحمة الله و برکاته.
  به تاریخ 15 شهر ذی الحجة الحرام 1380
  روح الله الموسوی الخمینی
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>