بیانات در جمع پرسنل آموزشگاه نوجوانان ارتش (عوامل پیشبرد نهضت)
 •   بیانات
  زمان: قبل ازظهر 17 مهر 1358 / 17 ذی القعده 1399
  مکان: قم
  موضوع: برابری و برادری همگانی در پیشبرد نهضت
  حضار: پرسنل آموزشگاه نوجوانان نیروی زمینی ارتش
  بسم الله الرحمن الرحیم
  این روزها برای ملت ما مبارک است، و هر روز مبارک، و امید است مبارکتر بشود. مبارک برای اینکه بحمدالله بر قدرتهای طاغوتی پیروز شدید و دست اجانب را از مملکت خودتان قطع کردید. و مبارکتر اینکه تا آخر قطع باشد. و از آن مبارکتر اینکه جمهوری اسلامی با محتوای اسلامی که همه قشرها اسلامی باشد تحقق پیدا کند. یکی از مبارکیها این است که شما برادرها با برادرهای ارتشی آموزشی، برادرانه با هم ملاقات می‌کنید و برای آنها کف می‌زنید. این امری است که در جمهوری اسلامی باید انجام بگیرد.
  باید همه در آغوش هم، برابر هم، با برادری این نهضت را به پیش ببرید؛ و دست اجانب را و عمّال اجانب را، که بعض از آنها الآن هم مشغول توطئه هستند، از کشور خودشان کوتاه کنید.
  من از همه قشرهای ملت و از ارتشیها و این جوانانی که الآن از اینجا رژه رفتند تشکر می‌کنم. و سلامت همه را از خدای تبارک و تعالی مسئلت می‌کنم.
  و از همه می‌خواهم که از آن چیزهایی که در دل داشتید دست بردارید؛ و همه با هم برادر باشید؛ و در راه اسلام کوشش کنید. و اگر گرفتاریهایی هم هست برای افراد شما یا برای گروه‌های شما، امید است که ان شاء الله با برقراری حکومت عدل اسلامی تمام گرفتاریها رفع بشود.
  کوشش کنید در اینکه با هم باشید. و کوشش کنید در اینکه خائنین را بشناسید و طرد
 • کنید. خداوند به همه شما توفیق عنایت کند.
  و من از همه شما تشکر می‌کنم، و به همه شما دعا می‌کنم؛ و خدمتگزار همه ملت و همه ارتش و همه قشرهای ملت هستم.
  والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>