پیام به آقای محمد صدوقی (حمله نظامی امریکا)
 •   پیام
  زمان: 9 اردیبهشت 1359 / 13 جمادی الثانی 1400
  مکان: تهران، شمیران، دربند
  موضوع: حمله نظامی امریکا
  مخاطب: صدوقی، محمد
  بسم الله الرحمن الرحیم
  خدمت جناب مستطاب، عمدة العلماء الاعلام و حجت الاسلام والمسلمین، آقای صدوقی - دامت افاضاته
  مرقوم محترم که حاکی از سلامت مزاج شریف و حاوی تفقد از اینجانب بود واصل و موجب تشکر گردید. مطالبی که مرقوم شده بود ان شاء الله تعالی مورد توجه قرار خواهد گرفت.
  آنچه که امروز لازم است با کمال کوشش به آن توجه شود قضایایی است که اخیراً برای کشور و ملت اسلامی ایران به دست امریکا و عمال داخلی و خارجی آن پیش آمده، و ناچار خواهد آمد. حمله نظامی امریکا، که مخالف جمیع موازین و قراردادهای بین المللی است و اگر با شکست مفتضحانه در هم کوبیده نشده بود منطقه را به آتش کشیده بود و دست و پا زدن عمال داخلی و چپ نماهای امریکایی و درباری در دنبال آن، و انفجارهای متعددی که در تهران، در مجامع عمومی، با دست این عمال خبیث موجب شهادت بعض از کارگران و زحمتکشان مظلوم گردید، باید با دقت مورد بررسی مقامات مسئول و بیداری و توجه دقیق عموم ملت قرار گیرد. جنابعالی، که سوابق ممتدی در خدمت به اسلام و حوزه‌های علمیه دارید و از شناخت و آگاهی خاص برخوردار هستید، لازم است به عموم برادران محترم آن ناحیه هشدار دهید و راهنماییهای لازم را بنمایید که همگان با تمام توان و قدرت اسلامی مهیا و در حال آماده باش باشند، و ازاین خرابکاریهای ناجوانمردانه، که صد درصد به ضرر خلق بپاخاسته ایران و نفع‌
 • جهانخواران خصوصاً امریکای شکست خورده است، نهراسند که خداوند متعال با ما است ..
  اینجانب از اهالی محترم یزد، و خصوصاً جوانان عزیز اسلامی، می‌خواهم که از توطئه ضد روحانی - که مقدمه توطئه ضد اسلامی است، و با دست عمال اجانب در دست اجراست - جداً جلوگیری نمایند؛ و به پشتیبانی از علمای اعلام ناحیه، خصوصاً حضرت آقای صدوقی که حقاً غمخوار اسلام و ملت هستند، برخیزند و به ارشاد آنان توجه نمایند ..
  از خداوند متعال توفیق و سعادت همگان خصوصاً جنابعالی را خواستار است. والسلام علیکم و رحمة الله.
  9 اردیبهشت 59
  روح الله الموسوی الخمینی
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>