اطلاعیه دفتر امام خمینی (لغو راهپیمایی حمایت از امام)
 •   اطلاعیه دفتر امام خمینی
  زمان: 26 آذر 1359 / 9 صفر 1401
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: درخواست لغو راهپیمایی 27/9/59 - بازگشت آقای طاهری به اصفهان
  مخاطب: مردم، روحانیون و علمای شهرستانها - نمایندگان مجلس و احزاب سیاسی
  بسم الله الرحمن الرحیم
  پیرو اطلاعیه‌های متعددی که از سوی حضرات آقایان آیات عظام و حجج اسلام و علمای اعلام شهرستانها - دامت برکاتهم - و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، انجمنها و گروهها و احزاب و دستجات و سازمانها و اصناف و شخصیتهای محترم دیگری که در مورد تعطیل و راهپیمایی سراسری روز پنجشنبه دهم ماه صفر برابر با 27 آذر ماه 59 اعلام شده بود، (1) حضرت امام خمینی رهبر انقلاب اسلامی ضمن تشکر و تقدیر و سپاسگزاری صمیمانه از احساسات و عواطف همگی آنان فرمودند: «با توجه به حساسیت زمان در مقطع فعلی که ما گرفتار جنگ با دشمنان اسلام هستیم، و با توجه به اینکه بارها اعلام کرده‌ایم به خاطر حفظ وحدت، اگر به من و یا به عکس من اهانتی شد مردم عکس العملی نشان ندهند.
  بدین وسیله از عموم آنان تقاضا می‌شود از تعطیل و یا راهپیماییهایی که قرار است به این عنوان انجام شود صرف نظر نمایند و به رفع مشکلات و کارهای دیگری که دارند بپردازند، و حتی الامکان مردم را به آرامش و نظم دعوت کنند». و ضمناً فرمودند: «از

 • جناب آقای حاج سید جلال الدین طاهری - دامت افاضاته - تقاضا می‌کنم بنا به درخواست اهالی محترم اصفهان به این شهر باز گشته و کماکان به اقامه نماز جمعه و ارشاد مردم ادامه دهند. (1)
  و ارگانهای انقلابی هم که اعلام دو روز تعطیل نموده‌اند به کارهای عادی خود مشغول گردند. از خدای تعالی توفیق همگان و پیروزی کامل مسلمانان را بر دشمنان اسلام مسئلت می‌نماید».
  نهم صفر المظفر 1401 / 26 آذر 1359
  دفتر امام خمینی

صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>