سخنرانی در جمع گروهی از جانبازان و پاسداران (تجلیل از معلولان و پاسداران)
 •   سخنرانی
  زمان: 26 آذر 1359 / 9 صفر 1401
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: تجلیل از مجاهدات معلولان انقلاب و پاسداران و رزمندگان
  حضار: گروهی از معلولین انقلاب و پرسنل سپاه پاسداران تبریز
  بسم الله الرحمن الرحیم
  قدردانی از جانبازان و رزمندگان
  من نمی‌دانم از کجا شروع کنم، و نمی‌دانم با مواجهه با اشخاصی که در راه اسلام، در راه خدای تبارک و تعالی معلول شده‌اند و در اینجا حاضرند، و چهره‌هایی که عازم به سفر برای دفاع از اسلام هستند، چطور ستایش کنم. من از شما جوانها، از شما که در راه اسلام و در راه ایمان خودتان رنج دیدید و معلول شده‌اید، و شما جوانها که عازم به جبهه‌ها هستید، چطور تشکر کنم. من وقتی این صحنه‌های اسف‌آور و افتخار آمیز را می‌بینم عاجزم از اینکه در مقابل آنها مطلبی بگویم. شما خودتان زبان گویای افتخار هستید. زبان گویای اسلام هستید. شماها افتخار برای این ملت آفریدید. و شماها بودید که دست قدرتهای بزرگ را، چپاولگر را، معاند با اسلام را، طاغوت را از این مملکت کوتاه کردید. و شما هستید که برای اسلام باز کوشش می‌کنید و جانفشانی می‌کنید. و هیچ چیز در مقابل این خدمتها جز خدای تبارک و تعالی، هیچ کس جز خدای تبارک و تعالی نمی‌تواند به شما اجری بدهد. زحمتهای شما را خدای تبارک و تعالی اجر خواهد داد ..
  شما اگر معلول هستید، که خداوند شفا بدهد همه شما را، و برای خدمت به اسلام معلول شده‌اید. و شمایی که عازم جبهه‌ها هستید، برای خدمت به اسلام هستید، اسلام برای شما بسیار ارج قائل است و تشکّر از شما می‌کند. و همه ملت از شما متشکّر هستند.
  الآن می‌بینید که سراسر کشور ما در حال جهاد هستند؛ هر کدام به یک قِسمی. شما جهاد خودتان را کردید و خداوند به شما اجر بدهد. و شما هم برای جهاد می‌روید و خداوند به‌
 • شما پیروزی بدهد. و ملت هم پشتیبان شما هست. آنها هم در حال جهاد هستند؛ زن و مردشان، کوچک و بزرگشان. لکن آنچه که هست این است که ما هرچه داریم از خدای تبارک و تعالی داریم و باید این امانت را به او بسپریم. شما موفق شدید که در جبهه‌ها رفتید و در میدانها رفتید و معلول شدید، موفق شدید. و شما هم - ان شاء الله - موفق خواهید شد به پیروزی. من باید از همه شما و از همه ملت ایران که این‌طور برای کشور خودشان، برای اسلام عزیز و برای نجات مستضعفین کوشا هستند تشکر صمیمانه کنم.
  خداوند همه شما را به عنایت خودش غریق رحمتهای واسعه خودش و غریق تشکرهایی که دنباله او همه برکات هست بفرماید.
  والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>