سخنرانی در جمع بانوان اردبیل (تأثیر حضور بانوان در صف مقدم نهضت)
 •   سخنرانی
  زمان: 26 مرداد 1359 / 6 شوال 1400 (1)
  مکان: تهران، حسینیه جماران
  موضوع: اهمیت و تأثیر حضور بانوان در صف مقدم نهضت
  حضار: بانوان اردبیل
  بسم الله الرحمن الرحیم
  مجاهدت بانوان در پیشبرد مقاصد اسلامی
  شما بانوان محترم که از راه دور آمدید، خوش آمدید و خداوند ان شاء الله، شما را سعادتمند فرماید. ملتی که بانوانش در صف مقدم برای پیشبرد مقاصد اسلامی هست آسیب نخواهد دید. ملتی که [بانوانش‌] در میدانهای جنگ با ابرقدرتها و با مواجه شدن با قوای شیطانی قبل از مردها در این میدانها حاضر شده‌اند پیروز خواهد شد. ملتی که شهید در راه اسلام، هم از بانوان دارد و هم از مردها و شهادت را هم بانوان طلب می‌کنند و هم مردها، آسیب نخواهد دید.
  ما امیدواریم به این سیل خروشان ملت که در جلوی آنها بانوان محترم که ارزشمندترین قشرهای ملت هستند و برای پیشبرد آمال اسلامی مجاهدت می‌کنند؛ به ملت ایران تبریک عرض می‌کنم. و باک از هیچ قدرتی نداریم؛ برای اینکه یک ملتی که زن و مردش برای جانفشانی حاضرند و طلب شهادت می‌کنند، هیچ قدرتی با آن نمی‌تواند مقابله کند.
  قدرت شما قدرت الهی است. شما بانوان محترم برای خدا قیام کردید و برای خدا در این قیام پایدار هستید و آسیب نخواهید دید.
  هرچه می‌توانید این صفهای خودتان را فشرده‌تر کنید و انقلاب را حفظ کنید و به پیش بروید. گوش به حرفهای مفسدینی که می‌خواهند بین شماها تفرقه بیندازند یا شما را

 • از انقلاب دلسرد کنند، ندهید که اینها بلندگوهای شیطان هستند و خدای تبارک و تعالی آنها را ان شاء الله سرکوب خواهد کرد.
  من از شما بانوان محترم قدردانی می‌کنم و تشکر می‌کنم که از راه‌های دور به اینجا تشریف آوردید. خداوند ان شاء الله شما را عزیز و عظیم و مرفه قرار دهد و شما را برای مسلمین و اسلام حفظ کند.
  والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>