پیام به علما و روحانیون تبریز (تقدیر از مجاهدات روحانیون و مردم از آذربایجان)
 •   پیام
  زمان: 4 مهر 1359 / 16 ذی القعده 1400
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: تقدیر از مجاهدات روحانیان و مردم آذربایجان
  مخاطب: انگجی، سید حسن و علما و روحانیان تبریز
  بسم الله الرحمن الرحیم
  به وسیله حضرت حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج میرزا حسن آقای انگجی - دامت برکاته - خدمت حضرات حجج اسلام و علمای اعلام تبریز - دامت برکاته
  تلگراف شریف مبنی بر پشتیبانی از دولت و ارتش و سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران موجب کمال تشکر گردید. آذربایجان همیشه سنگر پایدار و محکم اسلام و کشور بوده، و ان شاء الله خواهد بود. علمای عظیم الشأن تبریز و سایر نقاط آذربایجان چون مردم دلیر و غیورش در صف مقدم دفاع از کیان اسلام بزرگ و کشور اسلامی بوده‌اند، و در مقابل رژیم منحط سابق به مجاهدت برخاسته و زحماتی جانفرسا متحمل گردیده‌اند. جنابعالی و سایر حجج اسلام اخلاف صالحه اسلاف عظیم می‌باشید. و واضح است که در این جنگ بین ایران عزیز و اسلام مقدس با امریکای ستمگر و نوکران سرسپرده آن، اهالی معظم آذربایجان، و در رأس آن حضرات حجج اسلام و علمای اعلام در طلیعه هستند و در موقع لزوم در صف مقدم رزمندگان اسلامی برای سرکوبی دولت کافر بعث خواهند جنگید؛ چنانچه قشرهای عظیم ملت اسلامی چون صفوف ملائکة الله همرزم و هم صدا خواهند بود.
  در خاتمه در صورتی که علمای آن منطقه با اینجانب کاری دارند، می‌توانند به وسیله جنابعالی و یا سایر برادران با اینجانب تماس برقرار نمایند. امیدوارم در خدمت به آقایان کوتاهی نشود. والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.
  روح الله الموسوی الخمینی