پیام به ملت ایران و علمای اعلام (لزوم دیدار از بازماندگان شهیدان)
 •   پیام
  زمان: 5 مهر 1359 / 17 ذی القعده 1400
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: لزوم دیدار از بازماندگان شهیدان
  مخاطب: ملت ایران و علمای اعلام
  بسم الله الرحمن الرحیم
  خدمت حضرات علمای اعلام و حجج اسلام سراسر کشور - دامت برکاتهم - و سایر برادران و خواهران ایمانی میهن عزیز - دامت تأییداتهم
  پس از اهدای سلام و تحیت خالصانه، در وضع فعلی کشور، که قوای مسلح ایران در مرزها با خلوص نیت و قلب سرشار از محبت به اسلام و کشور اسلامی به جنگ دفاعی با دشمنان اسلام - که در رأس آنها امریکاست - بپا خاسته‌اند، و در زمانی که امثال صدام تبهکار به پیروی از شیطان بزرگ به کشور اسلامی ما هجوم آورده است و قوای مسلح ایران با فداکاری بی‌نظیر از کشور قرآن دفاع می‌نماید، بر همه ملت خصوصاً علمای اعلام لازم است از بازماندگان شهیدان اسلام دیدن نموده، و با عواطف اسلامی خود در خدمت آنان کوشا باشند و از کمکهای معنوی و عواطف روحی دریغ ننمایند.
  اینجانب مراتب احترام خود را تقدیم بازماندگان محترم شهیدانی که در راه هدف الهیْ خود را فدا و دِین خود را در پیشگاه ربوبیت ادا نموده‌اند، تقدیم می‌نمایم؛ و از خداوند متعال رحمت واسعه برای شهدا و عزت و سلامت برای بازماندگان عزیز مسئلت می‌نمایم، و مراتب شکرگزاری خود را تقدیم می‌کنم. امید است ان شاء الله تعالی از عواطف گرم ملت و علمای عظیم الشأن اسلام بر قلوب سرشار از افتخار و جریحه‌دار آنان تسکین بخشد. والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.
  روح الله الموسوی الخمینی
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>