سخنرانی در جمع خلبانان و وزیر دفاع (استقلال کشور به ضمانت نیروهای مسلح)
 •   سخنرانی
  زمان: 25 فروردین 1360 / 9 جمادی الثانی 1401
  مکان: تهران، حسینیه جماران
  موضوع: قوای مسلح ضامن و حافظ استقلال کشورند.
  حضار: فکوری، جواد (وزیر دفاع و فرمانده نیروی هوایی) و خلبانان نیروی هوایی
  بسم الله الرحمن الرحیم
  قوای مسلح حافظ و ضامن استقلال کشور
  من احساس قلبی خودم را نمی‌توانم با زبان اظهار کنم. شمایی که جوان هستید بحمدالله و امیدوارم که بعدها ایران از وجود شما استفاده‌های زیادتری بکند و بتوانید خدمت زیادتری به کشور خودتان بکنید و پیروزیهای زیادتری به دست بیاورید، برای جهان ثابت کردید که ایران آن‌طور که آنها گمان می‌کردند نیست و مادامی که ایمان در قلب شما هست پیروزید. و باید کوشش کنید که این نور را، نور ایمان را، در قلبتان زیاد کنید و تعهد داشته باشید به اینکه اسلام را تأیید کنید و ان شاء الله، پیاده کنید در این کشور.
  اگر یک همچو تعهدی داشته باشید پیروزید ان شاء الله. و من امیدوارم که ایران از وجود امثال شماها بهره برداری زیاد بکند و همین‌طور سایر قوای مسلح که اساس استقلال کشور به آنهاست. و خداوند شما را تأیید خواهد کرد که استقلال کشور خودتان را حفظ کنید و توجه به بعضی تبلیغات سوئی که گاهی می‌شود [نکنید] که می‌خواهند شما را از ملت جدا کنند و اساس فکرشان این است که این مملکت را به حال سابق برگردانند و اشتغال دارند به یک توطئه‌های همه جانبه، که یکی‌اش هم این است که در بین شماها احساس - مثلاً - سستی [ایجاد] بکنند، یأس بکنند، در صورتی که اسلام وجود شما را مغتنم می‌شمارد و عزیز می‌شمارد. و تمام قوای مسلح باید بدانند که اسلام قوای مسلح را در رأس امور قرار می‌دهد. آنها هستند که استقلال کشور را حفظ می‌کنند و این افرادی که از اول می‌خواستند که اساس ارتش را به هم بزنند، با یک بهانه‌های واهی، الآن هم در
 • کار هستند و ممکن است که بعضی از جوانهای ما را بازی بدهند. باید خیلی توجه بکنید که این‌طور افراد را راه ندهید به خودتان، نصیحت‌شان کنید، جوانهایی که ممکن است گول خورده باشند نصیحت کنید.
  رعایت نظم و انضباط در ارتش
  و من امیدوارم که با تعهد به اسلام و با تعهد به حفظ کشور خودتان دیگر آسیبی نبیند و آنهایی که بر اسلام و بر ذخایر ایران طمع داشتند قطع بشود و اسلام ان شاء الله، به آن معنای واقعی خودش پیاده بشود. شماها حافظ باشید برای کشور خودتان و مؤید باشید به تأییدات الهی. می‌بینید که هر وقت که یک اقداماتی می‌شود، خدا تأییدتان می‌کند و من دعا می‌کنم به شماها و غافل نیستم از دعای به شما. ان شاء الله، خداوند همه‌تان را حفظ کند و همه موفق باشید و همه فرماندهان ما هم موفق باشند، البته همه جهاتی که باید در ارتش محفوظ باشد حفظ بکنید. همچو گمان نکنید که حالایی که ما انقلاب کردیم باید نظام هم به هم بخورد، نه، این‌طور نباید باشد. انقلاب کردید، لکن این نظام از اول در اسلام بوده است و حالا هم باید باشد که امور با نظم انجام می‌گیرد. اگر فرض بکنید که یک کشوری باشد که ارتشش صد مقابل این باشد که هست، لکن نظمی در کار نباشد، نمی‌تواند آن ارتش فعالیت داشته باشد، لکن عده قلیل با نظم، به عده کثیر بی‌نظم همیشه غلبه داشته است. الان هم باید همین‌طور باشد، حفظ بشود مراتب، منتها برادریتان محفوظ، سلسله مراتب هم محفوظ. خداوند همه‌تان را تأیید کند و شماها جوانانی باشید که این کشور را حفظ کنید.
  والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>