بیانات در جمع میهمانان بزرگداشت هفته وحدت (وحدت سرلوحه دعوت انبیا)
 •   بیانات
  زمان: 22 دی 1360 / 16 ربیع الاول 1402
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: وحدت سرلوحه دعوت انبیا
  مناسبت: هفته وحدت
  مخاطب: گروهی از میهمانان بزرگداشت هفته وحدت - از کشورهای عربی
  [** نخست یکی از میهمانان عرب زبان صحبت کردند و امام فرمودند:**]
  بسم الله الرحمن الرحیم
  این از برکات اسلام است که ما را جمع کرده است و من امیدوارم که ما قدر این نعمت را، نعمت اسلام را بدانیم و خدمت کنیم به نوع بشر و خصوصاً، مستضعفین بشر و بالاخص مسلمین. و من از خدای تبارک و تعالی می‌خواهم که این هفته وحدتی که در ایران تحقق پیدا کرد، این، به سالهای وحدت، قرنهای وحدت برسد و در سایه وحدت که سرلوحه دعوت انبیاست ما برسیم و گرفتاری ما همه رفع بشود.
  و همه آقایان می‌دانید که همه گرفتاری مسلمین از این اختلافاتی است که بینشان هست و این اختلافات موجب این شده است که هر طایفه‌ای با طایفه دیگر مقابل باشد و اسلام در مقابل این مطلب ایستاده است و دعوت به وحدت کلمه می‌کند و دعوت به اسلام، که سلم است در مقابل حق.
  و من از خدای تبارک و تعالی می‌خواهم که این عید سعید را بر همه مسلمین مبارک کند و آن وقت مبارک است که همه مسلمین به تکلیف اسلامی خودشان عمل کنند و همه سران قوم، علمای اعلام بلاد و متفکرین بلاد برای تحقق دادن به آمال اسلامی جدیت کنند و فداکاری کنند؛ قلمها در خدمت اسلام باشد و زبانها در خدمت اسلام باشد و قدمها در خدمت اسلام باشد تا اینکه ان شاء الله، آن چیزی که خدای تبارک و تعالی از علما خواسته است آن تحقق پیدا بکند.
 • و من این روز مبارک را بر همه مسلمین و خصوصاً شما آقایان تبریک عرض می‌کنم و ان شاء الله آن روز مبارک است که دور هم در مسجد اقصی‌ باشیم و آنجا نماز بخوانیم.
  [** یکی از میهمانان عرب زبان صحبت کردند. سپس امام فرمودند:**]
  ان شاء الله که موفق باشید. و همه ما برای اسلام هستیم و هرچه داریم از اسلام است و همه برادر هستیم و باید با حقوق برادری با هم رفتار کنیم و همه ما مجاهد باشیم در راه اسلام، هرکس به هر توانی که دارد تا ان شاء الله مشکلات مسلمین در همه بلاد، در عراق، در سوریه، در لبنان، در فلسطین و سایر جاها ان شاء الله، حل بشود با کوشش آقایان و علما و متفکرین ان شاء الله.
  والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>