پیام به شرکت کنندگان در اردوی عشایری (تجلیل از رشادتهای عشایر)
 •   پیام
  زمان: 15 خرداد 1361 / 12 شعبان 1402 (1)
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: تجلیل از رشادتها و جانبازیهای عشایر
  مناسبت: تشکیل اردوی عشایری واحد بسیج مستضعفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  مخاطب: شرکت کنندگان در اردوی عشایری
  بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام بر عشایر دلیر ایران. سلام بر سلحشوران غیوری که در طول تاریخ اسلامی ایران پیوسته بر سر مرزها و در حاشیه کویرها و در دل کوهها و در پهندشت صحراها و در هر نقطه عشایری دیگر از این کشور عزیز و پهناور، پیوسته سرسخت ترین مدافعان اسلام و میهن اسلامی راتشکیل داده و راه هرگونه توطئه‌ای را بر دشمنان اسلام بسته‌اید. درود بر شما عزیزانی که احیاناً سخت ترین شرایط اقلیمی و بیشترین کمبودها و محرومیتهای زندگی را متحمل شده و دشواریها را بر خود هموار ساخته‌اید، ولی نه تنها آلت دست بیگانگان و افراد خودفروخته و نوکران بی‌اختیار و فراری از ملت قرار نگرفته‌اید، که همه آنها را از میان خود طرد کرده و بیرون رانده‌اید. درود بر شما شیرمردان و شیرزنانی که با بسیج عشایر و ارسال کمکهای مالی و همکاریهای دیگر، چه در خط مقدم جبهه و چه در پشت جبهه، موجبات دلگرمی رزمندگان دلیر ما را فراهم ساخته و پشتوانه محکمی برای جنگجویان و وسیله‌ای برای کشف و خنثی کردن توطئه‌های دشمنان ما گشته‌اید. من از اینجا به شما عزیزان درود می‌فرستم و دست شما را به گرمی می‌فشارم. و امیدوارم همچون گذشته سدی محکم و نفوذ ناپذیر در برابر دشمنان اسلام و وطن اسلامی خویش باشید، و محیط پاک و باصفای عشایری خود را از نفوذ تبلیغات زهرآگین و مسموم ناپاک و جیره خوار بیگانه پرست سالم نگه دارید، و راه هر گونه توطئه‌ای را بر

 • آنها ببندید، و با هوشیاری کامل نقشه‌های خائنانه‌شان را نقش بر آب کنید. امید است خدای تعالی نیز شما را در پیمودن این راه مقدس یاری کرده و توفیق دهد، و شما نیز در تمام مراحل زندگی هیچ گاه خدا را از یاد نبرید.
  در خاتمه از مسئولان محترم مملکتی نیز می‌خواهم که در کنار مسئولیتهای سنگین دیگری که دارند، هرچه بیشتر و سریعتر در رفع مشکلات و کمبودهای شما بکوشند، و ان شاء الله تعالی با پایان گرفتن جنگ و بازسازی مناطق جنگی، رسیدگی به وضع شما عزیزان و رفع نابسامانیهای شما را در اولویت قرار دهند. والسلام علیکم و رحمة الله.
  روح الله الموسوی الخمینی
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>