پیام تشکر به رئیس جمهور گینه (تبریک عید سعید قربان)
 •   پیام
  زمان: 12 مهر 1361 / 16 ذی الحجه 1402
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: پاسخ پیام تبریک عید سعید قربان
  مخاطب: احمد سکوتوره (رئیس جمهور گینه)
  بسم الله الرحمن الرحیم
  16 ذی حجة الحرام 1402
  حضرت آقای احمد سکوتوره، رئیس جمهور مردمی و انقلابی کشور گینه
  پیام تبریک شما به مناسبت حلول عید سعید قربان واصل و موجب تشکر گردید.
  متقابلاً این عید سعید را به جنابعالی و ملت برادر و مسلمان کشورتان تبریک می‌گویم. و از خدای تعالی می‌خواهم مسلمانان را از این اختلاف و تشتت و از این ضعف و زبونی که معلول بی‌کفایتی و خودخواهی و بلکه خودفروختگی بسیاری از سران آنها است، نجات بخشد.
  نتیجه این خودفروختگیها و خودخواهیها فاجعه لبنان و قتل عام هزاران مسلمان و هتک حرمت صدها زن و دختر به دست جلادان صهیونیست و خونخواران کشور امریکای جهانخوار و مزدوران اسرائیلی آنها بود. و نتیجه دیگر آن، تجاوز عراق به کشور مسلمان ایران و ویران کردن صدها شهر و روستا و آواره ساختن میلیونها انسان بی پناه به دست جلادان و کافران بعثی عراق در ایران بود که خود شما شاهد آنها بوده و دیده‌اید.
  و آنچه مایه کمال تأسف است آنکه پس از گذشت دو سال از این تجاوز وحشیانه، اکنون که رزمندگان ما دشمن را به عقب رانده و خواستار تنبیه متجاوز و دریافت خسارت شده‌اند، فریاد صلح طلبی این خودفروختگان مزدور از هر سو بلند شده و در صدد تبرئه متجاوز و پایمال کردن خون هزاران انسان مسلمان گردیده‌اند که در راه دفاع از اسلام و
 • میهن اسلامی خود جان باخته‌اند. ما بارها اعلام کرده‌ایم که خواهان پایان جنگ و طالب صلحی هستیم که متجاوز را تنبیه و خسارات جنگ را بپردازند و اینهمه انسان بیگناه را که از خانه و زندگی خود آواره کرده‌اند به شهر و دیار خود باز گردانند.
  «وَ الَی الله اْلمُشْتَکی‌ وَ عَلَیهِ الْمَعوَّلُ فِی الشّدةِ وَ الرَّخاء». (1) والسلام علیکم و رحمة الله.
  روح الله الموسوی الخمینی

صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>