سخنرانی در جمع فرماندهان و اعضای شورای عالی سپاه (پاسدار واقعی باشیم)
 •   سخنرانی
  زمان: صبح 26 اردیبهشت 1362 / 3 شعبان 1403
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: مادامی که ما پاسدار واقعی باشیم کشورهای بزرگ نمی‌توانند کاری انجام دهند
  مناسبت: میلاد امام حسین (ع) و روز پاسدار
  حضار: محلاتی، فضل الله (نماینده امام در سپاه پاسداران) - رفیق دوست، محسن (وزیر سپاه پاسداران) - فرماندهان و اعضای شورایعالی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  بسم الله الرحمن الرحیم
  پاسدار واقعی، مدافع حریم ارزشهای اسلامی
  من هم متقابلاً این روز بزرگ را به شما تبریک می‌گویم و همیشه شما را دعا می‌کنم.
  اما علت اینکه پیام ندادم: اولاً ارگانها و نهادها زیاد شده‌اند و ثانیاً چون همه ارگانها از سپاه و ارتش و کمیته‌ها و مجلس و دولت را یکی می‌دانم، قبلاً برای همه پیام داده‌ام.
  چه انتخاب خوبی است که روز ولادت حضرت سیدالشهدا - علیه السلام - روز پاسدار نامیده شده است. امیدوارم همان گونه که امام حسین - علیه السلام - با خون خود اسلام را زنده کرده، شما به تبعیت از او انقلاب و اسلام را ضمانت نمایید. بنی امیه قصد داشتند که اسلام را از بین ببرند، و در رژیم گذشته نیز افرادی مثل یزید، خلاف شرع می‌کردند و به اسم «دروازه تمدن» بنا داشتند که دانشگاهها را فاسد و مردم عادی را سرگرم به مسائل شهوانی کنند، که اگر مردم انقلاب نکرده بودند و چند سال دیگر مملکت دست آنها بود همه چیز خراب می‌شد، که با عنایت خداوند آن مسائل از بین رفت. و مادامی که ما پاسدار واقعی باشیم کشورهای بزرگ نمی‌توانند کاری انجام دهند؛ و علّت فشار دنیا هم این است که می‌بینند در این مملکت نه کودتا معنی دارد و نه هجوم نظامی، و ایران از نظر منطقه و اسلام قدرت خاصی پیدا کرده است، لذا ما را آرام نمی‌گذارند.
 • و ما باید به همه سفارش کنیم که برای اسلام خدمت کنند و همه در صف واحدی قرار بگیریم که انحرافی پیش نیاید، و باید همیشه احساس کنیم که تنها خودمان هستیم در برابر این همه دشمنان. باید این بار بزرگ را به منزل برسانیم و در این راه متحد باشیم و گرایش خاص به این گروه و آن گروه نداشته باشیم.
  و شما سلام مرا به همه برادران و همه پاسداران و نیروهای نظامی و انتظامی برسانید.
  من دعاگو و خدمتگزار شما هستم.
  والسلام علیکم و رحمة الله
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>