حکم نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران به آقای سید حسن طاهری خرم آبادی
 •   حکم
  زمان: 8 تیر 1362 / 17 رمضان 1403
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: انتخاب نماینده در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تأکید بر رعایت قوانین و حفظ سلسله مراتب در سپاه
  مخاطب: طاهری خرم آبادی، سید حسن
  بسم الله الرحمن الرحیم
  جناب حجت الاسلام آقای حاج سید حسن طاهری - دامت افاضاته
  پیرو سفری که برای جنابعالی پیش آمد، جناب حجت الاسلام آقای فاکر (1) - ایّده الله تعالی - برای رسیدگی به وضع سپاه پاسداران منصوب شدند. ضمن تشکر از جناب آقای فاکر در تحمل زحمات در غیاب شما، جنابعالی را به سمت سابق منصوب می‌نمایم که با کمال دقت و ظرافت به آنچه در اساسنامه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای نماینده اینجانب آمده است (2) عمل نمایید. امید است با یاری و صمیمیت جناب حجت الاسلام آقای فاکر و جناب حجت الاسلام آقای محلاتی (3) و جناب آقای وزیر محترم سپاه و جناب آقای محسن رضایی که مورد علاقه و تأیید اینجانب است، هرچه بهتر به وضع سپاه رسیدگی نمایید ..
  لازم است جناب آقای وزیر سپاه و فرمانده محترم سپاه و دیگر فرماندهان و کسانی که در سپاه سمتی دارند جناب آقای طاهری نماینده اینجانب را تأیید و در مسائلی که مربوط به ایشان است از ایشان تبعیت کنند تا ان شاء الله تعالی امور سپاه که بازوی توانای جمهوری اسلامی است بر طبق مقررات شرعی و قانونی و مصالح عالی کشور و

 • جمهوری اسلامی تمشیت یابد. لازم به تذکر است که تبعیت از جناب آقای محسن رضایی، فرمانده کل سپاه و از فرماندهان دیگر به حسب سلسله مراتب و مقررات سپاه در جمهوری اسلامی ایران یک وظیفه شرعی الهی است که تخلف از آن علاوه بر تعقیب قانونی مسئولیت شرعی دارد.
  از خداوند تعالی توفیق همگان را در خدمت به اسلام و کشور اسلامی خواستار است.
  8 تیر ماه 1362 / 17 رمضان المبارک 1403
  روح الله الموسوی الخمینی
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>