سخنرانی در جمع فرماندهان نظامی ارتش و سپاه (رمز پیروزی رزمندگان اسلام)
 •   سخنرانی
  زمان: صبح 16 دی 1361 / 21 ربیع الاول 1403
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: رمز پیروزی رزمندگان اسلام
  حضار: شمخانی (قائم مقام سپاه پاسداران) - جمالی (جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش) - فرماندهان نظامی سپاه و ارتش در قرارگاه‌های کربلا و نجف
  بسم الله الرحمن الرحیم
  توکل و تبعیت از دستورات الهی، رمز پیروزی
  من از شما برادرها، جوانهای عزیز که در این جبهه که نزاع مابین کفر است و اسلام، ایمان است و کفر، تشکر می‌کنم. و شما بحمد الله در همه جبهه‌ها پیروز بودید و پیروز خواهید شد. و رمز پیروزی شما برادرها و جوانهای عزیز یکی اتکال به خدای تبارک و تعالی، اعتماد به رحمت خدا، به عنایات خدای تبارک و تعالی که این در رأس همه امور است. و یکی هم پیروی از دستورات خدای تبارک و تعالی در اینکه با هم یک باشید. در روایت از حضرت رسول آمده است که: شماها، همه مسلمین، همه مؤمنین یَدٌ عَلی‌ مَنْ سِواهُ‌ (1)، همه یک دست‌اند. حتی تعبیر دو تا دست هم نفرموده‌اند، کأنّه همه یکی هستند. باید اجتماع شما و وحدت شما به آنجا برسد که یک باشید؛ بین خودتان و برادرهای خودتان جدایی نبینید، و این دستوری است، دستور اسلامی. و برادر هستید شما، چندین برادر با هم یک. و این اسباب این می‌شود که هیچ قدرتی نتواند به شما چیره بشود. و بحمد الله امروز ایران، تمام مردم، زن و مرد و کوچک و بزرگ همه با هم هستند.
  یک طایفه‌ای از این واحد مشغول جهاد هستند در راه خدا در جبهه‌ها، و دستجاتی هم در پشت جبهه‌ها با شما همپیوند و همرأی هستند. و یک همچه ملتی که این‌طور با هم پیوند هستند ممکن نیست مورد آسیب واقع بشود. و تا این توجه به خدا، اتکال به خدا، که هر

 • قدرتی در مقابل او نابود است، هیچ است، این موجب می‌شود که شما با یک قلب قوی، قلبی که اعتماد به مبدأ قدرتهای عالم دارد، شما با یک قلب قوی و با یک دل روشن، و اینکه می‌دانید چه می‌کنید. این‌طور نیست که شما خیال کنید آنها که در مقابل شما هستند می‌دانند چه می‌کنند، آنها عَمیا (1) هستند، نمی‌فهمند. شما بحمدالله با دل روشن و چشم باز برای خدا و برای اسلام و برای کشور اسلامی و برای کشوری که الآن از خود شماست و دیگران در او هیچ تصرّفی ندارند، شما در یک همچو کشوری دارید فداکاری می‌کنید؛ و فداکاری شما پیش خدای تبارک و تعالی و ملائکة الله و انبیا و خصوصاً خاتمشان ثبت است. و هرگز شما هراسی از هیچ دشمن نکنید. کسی که خدا با اوست از هیچ قدرتی جز قدرت او هراس ندارد. و ما همه چیزمان از اوست و همه چیزمان برای او باید باشد و در راه او باشد، و خودمان، جانمان، مالمان، اولادمان، فرزندانمان هرچه داریم از اوست و در راه اوست، و بنابراین هیچ هراسی ما نداریم.
  هرچه بشود پیروزی با ماست. مادامی که شما این ایده (2) را دارید که برای خدا خدمت بکنید در عبادت هستید و پیروزید، و دشمن شما شکست خورده است و نابود خواهد شد ان شاء الله.
  من توفیق شما را و تأیید شما را از جانب خدای تبارک و تعالی خواستارم. و امیدوارم که خداوند قدرت روحی و قدرت بازو به شما عنایت کند که شما در راه او جهاد کنید. و شما اجر شهید را دارید، چه شهید بشوید چه شهید نشوید ان شاء الله.
  خداوند شما را، همه را حفظ کند و موفق باشید. بروید به طرف نبرد با دشمن با دل محکم و قلبهای مملو از محبّت خدا و قلبهایی که از هیچ قدرتی ترس ندارد.
  والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>