بیانات در جمع مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد (تلاش برای تحقق اسلام)
 •   بیانات
  زمان: صبح 20 اسفند 1362 / 6 جمادی الثانی 1404
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: تلاش همگانی برای تحقق اسلام
  حضار: خاتمی، سید محمد (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) - بروجردی، محمود (قائم مقام وزارتخانه)، نمایندگان فرهنگی وزارت ارشاد اسلامی در خارج از کشور
  بسم الله الرحمن الرحیم
  امیدوارم شما بتوانید چهره اسلام را آن گونه که هست نشان دهید. امروز دولتها می‌خواهند ایران را به صورت زننده‌ای به دنیا معرفی کنند. رسانه‌های گروهی و سازمانهای آنچنانی وقتی پیروزی ایران و اسلام را می‌بینند و یا وقتی می‌فهمند که عراق آن همه ظلم به ما کرده است، به دروغ مسئله نقض حقوق بشر در ایران را عنوان می‌کنند و ادعا می‌کنند که بهاییها در ایران هیچ آزادی ندارند و آنها به خاطر بهاییگری زندان‌اند.
  حتی می‌گویند زنان آبستن را در خیابانها می‌کشند. آنها هرچه می‌خواهند بگویند، ولی شما بدانید مردم محروم دنیا یعنی آنهایی که وابسته به دولتها نیستند با ما هستند، و بالاخره اسلام راه خودش را باز نموده و چهره‌اش را به همه نشان می‌دهد. ما هم باید هر کداممان به اندازه قدرتمان سعی کنیم تا در راه تحقق اسلام قدم برداریم. امیدوارم همه خصوصاًوزارت ارشاد بیشتر ازدیگران زحمت بکشند تا همه را ارشاد نمایند. ان شاء الله موفق شوید تا به این کشوری که از حیث فرهنگی هم عقب افتاده بود و هیچ کس در سابق برای اصلاح و ارشاد کاری انجام نمی‌داد، خدمت کنید.
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>