حکم تشکیل «ستاد کمک رسانی به مردم مناطق بمباران شده» به آقای مهدوی کنی
 •   حکم
  زمان: 14 مهر 1362 / 28 ذی الحجه 1403
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: مأموریت تشکیل «ستاد کمک رسانی به مردم مناطق بمباران شده»
  مخاطب: مهدوی کنی، محمدرضا
  بسم الله الرحمن الرحیم
  جناب مستطاب حجت الاسلام آقای مهدوی کنی - دامت افاضاته
  با توجه به حوادث ناگوار فوق العاده ناشی از حملات وحشیانه موشکی و بمبارانهای مکرر مناطق مسکونی شهرها و روستاها به وسیله عوامل استکبار جهانی و حزب بعث عفلقی عراق، ناچار نیاز به کمکهای فوری و ضربتی احساس می‌شود. در این رابطه لازم است ستادی تشکیل شود که با اختیارات کامل و فوق برنامه نیازهای تدارکاتی و عاطفی مردم محترم مصیبت زده و داغدیده را بدون وقفه برآورده سازد. لازم به تذکر است که به متصدیان و مأموران این امر اسلامی امر و سفارش اکید شود که با احترامات فایقه با این عزیزان مظلوم بر خورد گردد.
  انتظار دارد که جناب آقای رئیس جمهور محترم و رئیس محترم دولت، أیّدهم الله، در اقدام به این مهم تمام سعی و کوشش لازم را مبذول دارند. و تلاش در بهبود وضع این عزیزان محترم را به عنوان یک وظیفه شرعی تلقی فرمایند. لازم است این ستاد با تشکیل گروه‌های نجات و پشتیبانی و اسکان فوری موقت و تهیه لوازم مورد احتیاج، گوشه‌ای از وظایف انسانی - اسلامی خود را عملی سازد.
  کلیه ارگانهای دولتی و نهادهای انقلابی، اعم از وزارتخانه‌ها و ادارات تابعه، خصوصاً وزارت صنایع و بازرگانی، موظف‌اند همکاریهای لازم را مبذول دارند. امید است مردم معظّم و روحانیون و ائمه جمعه و جماعات عظیم الشأن در سراسر ایران با یاری و همکاری خود موجب جلب عنایات خاصه خداوند متعال و رضای حضرت‌
 • بقیة الله الاعظم - ارواحنا فداه - گردند.
  لازم است جنابعالی اینجانب را از جریان امور، و خدای نخواسته اگر در تحقق اهداف فوق به مانعی برخوردید، مستحضر نمایید. از خداوند متعال توفیق و تأیید همگان را خواستار است. والسلام علیکم و رحمة الله.
  14 مهر 62
  روح الله الموسوی الخمینی