اجازه نامه به آقای محمدی، امام جمعه ایلام، در اخذ وجوه شرعیه و صرف آن
 •   اجازه‌نامه
  زمان: 8 آبان 1362 / 23 محرّم 1404
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: اجازه در اخذ وجوه شرعی
  مخاطب: محمدی (امام جمعه ایلام)
  [بسمه تعالی. محضر مبارک رهبر کبیر انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خمینی - مدظله العالی و و جعلت فداه. پس از تقدیم سلام و آرزوی طول عمر آن حضرت از درگاه خداوند متعال به عرض مبارک می‌رسانم، استان ایلام در گذشته مواجه با دو فقر مهم: یکی مادی و عمرانی، دوم فرهنگی و مسائل دینی بود. ولی از برکات وجود رهبر عظیم الشأن و ثمرات انقلاب فقر مادی دارد برطرف می‌شود. اما برطرف شدن فقر فرهنگی و معنوی نیاز به روحانی دارد. از فضل خداوند و انفاس قدسیه حضرتعالی یک مدرسه علمیه دینیه ساخته‌ایم. فعلاً در حدود سی نفر طلبه را داریم که مصرف یا شهریه را لازم دارند. مستدعی است به هر نحو که حضرت امام صلاح می‌دانند چیزی مرقوم فرمایند که برای بنده اجازه مجدد و برای مردم تذکر باشد تا بدین وسیله کمک به مصرف طلاب مدرسه دینیه بشود.
  ضمناً عرض می‌کنم بنده اجازه مفصل از حضرتعالی داشتم، ولی مانند سایر اموال و وسائل در خرمشهر ماند و تلف شد. در خاتمه دوام عمر حضرتت را از خداوند مسئلت می‌دارم. والسلام علیکم و رحمة الله - 4/8/62 - قربانت. محمدی، امام جمعه ایلام‌]
  بسمه تعالی
  جنابعالی مجازید سهم مبارک امام - علیه السلام - را دریافت داشته و به مصرف خودتان و طلاب محترم و مدرسه برسانید، و مؤمنین محترم نیز مقتضی است برای اداره مدرسه و مخارج طلاب علوم دینیه وجوه شرعیه خود را به جنابعالی بپردازند. ان شاء الله موفق باشید.
  - 23 محرّم الحرام 1404 - روح الله الموسوی
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>