بیانات در جمع اعضای شورای مرکزی جهاد سازندگی (اهمیت کشاورزی)
 •   بیانات
  زمان: صبح 28 آذر 1362 / 14 ربیع الاول 1404
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: اهمیت کشاورزی ونقش جهاد سازندگی
  مناسبت: درآستانه تغییر نهاد جهاد سازندگی به وزارتخانه
  حضار: نوری، عبدالله (نماینده امام در جهاد سازندگی) - اعضای شورای مرکزی جهاد سازندگی
  بسم الله الرحمن الرحیم
  از زحمات جهاد در روستاها و جبهه‌ها تشکر و تقدیر می‌نمایم. کراراً درباره زحمات جهاد در جبهه‌ها گفته‌ام. زحمات جهاد در سراسر ایران چشمگیر و مورد تصدیق همه ما بوده است. توجه کنید که کارهایتان برای خدا باشد. شما از خدا پاداش بخواهید نه از دولت و ملت. باید کاری کنیم که او راضی باشد.
  اما راجع به بودجه جهاد، ان شاء الله وقتی وزیر تعیین شد، تجدید نظر لازم را می‌نماید. من هم سفارش می‌کنم که ان شاء الله دولت به محرومین نظر بهتری بنماید. کار در روستاها بسیار ارزشمند است. در سابق به روستاها هیچ نمی‌رسیدند و کار اساسی برای روستاها نشده بود. و امروز هم اگر پشتوانه مردم نبود، دولت توان رسیدگی به تمام روستاها را پیدا نمی‌کرد. امروز بحمدالله با همت جوانها وضع روستاها رو به بهبود است.
  ایران کشوری است که باید کشاورزی‌اش اساس همه کارها باشد. آن عده‌ای که می‌گویند از نظر کشاورزی نمی‌شود خودکفا شد، اطلاع دقیق ندارند. روستاییان هم سعی کنند به شهرها نیایند و در روستاهای خود بمانند. چون آنها که نمی‌خواهند مثل بالا شهریهای ما زندگی کنند، پس در روستاها بمانند. ان شاء الله دولت به وضع آنها رسیدگی می‌نماید. ان شاء الله جهادسازندگی بتواند محرومیتهایی را که روستاییان دارند بتدریج رفع نماید. جهاد هم خوب عمل کرده است. وقتی دست در دست یکدیگر دهید
 • ان شاء الله تمامی کارها به صورت خوبی انجام می‌گیرد.
  اگر با هم باشید مطمئن باشید مشکلات رفع می‌شود. کوشش کنید کارهای بسیار خوب و عالی برای اسلام و مسلمین داشته باشید، و مظلومین را از ظلم و گرفتاری نجات دهید. نماینده من در جهاد می‌ماند و به کارهایش ادامه می‌دهد.
  والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>