نامه به دبیرخانه مرکزی ائمه جمعه (حل اختلافات در ارومیه)
 •   نامه
  زمان: 17 خرداد 1364 / 17 رمضان 1405
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: مأموریت رسیدگی حل اختلافات در ارومیه
  مخاطب: دبیرخانه مرکزی ائمه جمعه
  [بسمه تعالی .... با ابلاغ سلام و تحیات، به عرض عالی می‌رسانیم: از مدتها قبل اختلافات موجود در شهرستان ارومیه، موجبات رنجش خاطر بسیاری از مسئولین کشور و مقامات روحانی جمهوری اسلامی را فراهم ساخته و شکواییه‌هایی نیز در همین رابطه به دبیرخانه مرکزی ائمه جمعه واصل می‌گردید، که این دبیرخانه در جهت حل آن در دو مرحله اقداماتی انجام داده که گزارش اجمالی اوضاع ارومیه و اقدامات انجام شده، از قرار ذیل است:
  (در ادامه این گزارش، موارد اقدامات انجام شده توسط دبیرخانه مرکزی ائمه جمعه در هفت بند به تفصیل ذکر گردیده و در پایان آمده است:).
  لازم به تذکر است که اقدام در بعضی از موارد یاد شده طبق اظهار آقایان به دنبال خواسته‌های مردم از روحانیت منطقه و خصوصاً ائمه محترم جمعه، صورت گرفته که متأسفانه ترتیب اثر ندادن به آن منجر به عکس العمل از ناحیه مردم و دادن شعار در تشییع جنازه‌ها و مجالس و مساجد علیه آقای استاندار شده است، در ضمن اخیراً طومار مفصلی که توسط ائمه محترم جمعه، و روحانیون در رابطه با آقای استاندار به این دبیرخانه رسیده بود توسط حجت الاسلام آقای حاج سید احمد آقا خدمت حضرتعالی ارسال شد، حال ضمن پوزش از تصدیع اوقات آن امام بزرگوار مراتب جهت اطلاع، تقدیم حضورتان می‌گردد. به امید پیروزی رزمندگان عزیزمان در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل و انسجام و وحدت هرچه بیشتر میان اقشار مختلف مردم. والسلام. دبیرخانه مرکزی ائمه جمعه‌]
  بسمه تعالی
  به تشخیص دبیرخانه ائمه جمعه فوراً باید عمل شود.
  17/3/64
  روح الله الموسوی الخمینی‌
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>