بیانات در جمع مسئولین (معرفی آقای موسوی خوئینی ها به سمت دادستان کل کشور)
 •   بیانات
  زمان: صبح 16 تیر 1364 / 18 شوال 1405
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: معرفی آقای موسوی خوئینی‌ها به سمت دادستان کل کشور
  حضار: موسوی اردبیلی، سید عبدالکریم (رئیس دیوانعالی کشور)، صانعی، یوسف (دادستان کل کشور) و موسوی خوئینی‌ها (نماینده امام و سرپرست حجاج)
  بسم الله الرحمن الرحیم
  از رفتن آقای صانعی (1) متأسف و متأثرم، امیدوارم ایشان در هر کجا که باشند فرد مؤثری باشند. از زحمات و کوششهای ایشان تشکر و قدردانی می‌کنم. من ایشان را سالهای طولانی است که می‌شناسم، او مردی عالم، متعهد و فعال است. ایشان تصمیم گرفتند تا از این کار کنار بروند. ایشان نباید به‌طور کلی از همه کارها کناره گیری کنند. حال که از این کار خسته شده‌اند، کارهای دیگری که با وضع مزاجی ایشان مناسبتر است را انتخاب کنند.
  امروز که به شما زحمت دادم، بدین خاطر بود که تصمیم گرفتم آقای موسوی خوئینی‌ها (2) دادستان باشند. آقای موسوی را هم می‌شناسم، او مرد عالم و بسیار متعهدی است. آنچه باید سفارش کنم این است که، باید همه با هم و همراه باشید. اگر شورایعالی قضایی قوی باشد و همگی اتحاد قوی داشته باشید، مشکلترین کارها را ان شاء الله می‌توانید حل کنید. البته همیشه همفکری داشته باشید، و کار را هم خوب انجام داده‌اید ولی حجم کار چون زیاد است، باید بیشتر تلاش کنید. ان شاء الله آقای موسوی هم مانند آقای صانعی با صفای باطن، با آقای اردبیلی (3) همکاری می‌نمایند. فعلاً آقای صانعی به کار خود ادامه دهند تا سیر قانونی این کار طی شود.

صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>