بیانات در جمع مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی (اولویت در اصلاح دانشگاهها)
 •   بیانات
  زمان: صبح 24 تیر 1364 / 26 شوال 1405
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: اولویت در اصلاح دانشگاهها
  حضار: جاسبی (رئیس دانشگاه آزاد اسلامی)، معاونان و مشاوران دانشگاه
  بسم الله الرحمن الرحیم
  از زحمات و خدمات آقایان تشکر می‌کنم. خداوند به شما و سایر افرادی که این دانشگاه را اداره می‌کنند، توفیق دهد. ان شاء الله بتوانید ایران را دانشگاه کنید. مسلماً مردم وقتی دیدند کارهایتان خوب است و به آنان خدمت می‌کنید، با شما همراهی و کمک می‌کنند، چرا که مردم می‌خواهند فرزندانشان مهذب و عالم شوند. باید تلاش کنید جهات دینی را در دانشگاه بیشتر کنید. باید قبل از هرچیز، دانشگاه اسلامی باشد، برای اینکه کشور هرچه صدمه خورده است از کسانی بوده که اسلام را نمی‌شناخته‌اند.
  ان شاء الله آینده دانشگاهتان خوب باشد و همه دوستانتان موفق باشند. البته نظارت آقایان خامنه‌ای و هاشمی و ائمه جمعه و روحانیون بلاد، به اسلامی شدن آن کمک بیشتری می‌کند. ما امیدواریم جوانانمان در خود ایران تربیت شوند، برای اینکه در خارج به جوانان ما درس اساسی نمی‌دهند. ان شاء الله روزی بیاید که از جاهای دیگر برای تحصیل به ایران بیایند و ما هرگز احتیاجی نداشته باشیم کسی را به خارج بفرستیم. و این امری است شدنی، و این طرز تفکر که غیر از خارج در جای دیگر نمی‌شود تحصیل کرد، امری است باطل، چرا که با این گونه تبلیغات می‌خواهند جوانان ما را به خارج بکشند و با تفکر خودشان به ایران برگردانند.
  امیدوارم این دانشگاه و همه دانشگاه‌های دیگر مراکزی شوند که هم جوانان ما را مهذب کنند و هم عالم، و آنان به صورتی تربیت شوند که از خارج بریده شده و مستقل شوند و در راه اسلام و کشورشان خدمت کنند. ان شاء الله همه آقایان موفق باشند.
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>