حکم انتصاب آقای مهدی کروبی به سمت سرپرست حجاج بیت الله الحرام
 •   حکم
  زمان: 28 تیر 1364 / 30 شوال 1405
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: انتصاب سرپرست حجاج بیت الله الحرام
  مخاطب: کروبی، مهدی
  بسم الله الرحمن الرحیم
  جناب حجت الاسلام، آقای حاج شیخ مهدی کروبی - دامت افاضاته
  نظر به اینکه جناب حجت الاسلام آقای موسوی خوئینی‌ها، منصوب به دادستانی کل کشور شدند و از تصدی امر حجاج در این سال معذور می‌باشند، جنابعالی را به سمت نمایندگی خود و سرپرست حجاج محترم ایران منصوب می‌نمایم، تا با توجه به اینکه فریضه حج یکی از بزرگترین فریضه‌های عبادی - سیاسی اسلام و کنگره عظیم حج در مواقف معظمه از بزرگترین کنگره‌های جهان اسلام است، حجاج محترم جهان را دور هم گردآورده، و در مصالح اسلام و مشکلات مسلمین تبادل آرا نموده، و در حل مشکلات و راه رسیدن به آرمان مقدس اسلام تصمیمات لازم را اتخاذ نمایید؛ و راه‌های اتحاد بین همه طوایف و مذاهب اسلامی را بررسی کنید؛ و در امور سیاسی مشترک بین همه طوایف مشکلاتی را که برای همه مسلمین جهان به دست دشمنان سرسخت اسلام پیش آمده است، که اهمّ آن اختلاف‌انگیزی بین صفوف مسلمانان است، را چاره اندیشی بنمایید.
  همان‌طور که همه می‌دانیم، در سده‌های اخیر آتش افروز این معرکه خطرناک قدرتهای جهانخوار شرق و غرب می‌باشند، که از وحدت بیش از یک میلیارد مسلمان وحشت دارند، و با تمام قوا، مستقیماً یا به دست عمال منحرف خود، به این اختلافات دامن می‌زنند، تا بر مقدرات مسلمانان جهان مسلط و بر آنها حکومت نموده و ذخایر بی پایان آنان را چپاول نمایند. ان شاء الله در مقابله با تبلیغات دروغین رسانه‌های گروهی، و
 • از آن بدتر آخوندهای درباری که با قلم و بیان علیه جمهوری اسلامی بپا خاسته‌اند، پیروز شوید. در ضمن جنابعالی مکلف می‌باشید تا به تمامی درخواستهای اینجانب در متن حکم جناب آقای موسوی خوئینی‌ها، مثل تظاهرات بزرگ مکه و مدینه، عمل نمایید.
  امیدوارم با قاطعیتی که از جنابعالی سراغ دارم این امور به بهترین وجه انجام گردد. از تمامی حجاج محترم و روحانیون عزیز می‌خواهم تا با جنابعالی همکاری لازم را بنمایند، واز هر حیث به دستورات جنابعالی عمل نمایند. والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.
  28 تیر ماه 1364
  روح الله الموسوی الخمینی‌
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>