پیام به رزمندگان و خانواده های شهدا (پنجمین سالگرد جنگ تحمیلی)
 •   پیام
  زمان: 10 شهریور 1364 / 15 ذی الحجه 1405
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: تجلیل از ایثارگران و رزمندگان
  مناسبت: پنجمین سالگرد جنگ تحمیلی عراق علیه ایران
  مخاطب: رزمندگان اسلام و خانواده‌های شهدا
  بسم الله الرحمن الرحیم
  اکنون که با عنایات حضرت رب الارباب و ادعیه حضرت بقیة الله - ارواحنا لمقدمه الفداء - و با فدا کاری و جانبازی ملت بزرگ ایران و قدرت ایمان و ایثار سلحشوران عزیز در راه اهداف مقدس اسلام بزرگ و قرآن مجید، نظام جمهوری اسلامی ایران با سرفرازی و قدرت راه خود را یافته و با استواری به پیش می‌رود، برماست که، با اعتراف به عجز خویش، از رزمندگان عزیزی که با شهادت طلبیها و رشادتهاشان از میهن اسلامی خود دفاع نموده و با خون پاک خود چراغهایی فرا راه آزادی تمام ملتهای دربند برافروختند قدردانی نماییم.
  و نیز از مادران و پدران و خواهران و همسران و برادران بزرگواری که در پشت جبهه‌ها با جدیت تمام در دفاع مقدس از اسلام و کشور اسلامی به پشتیبانی از مجاهدان عزیز برخاسته و از هیچ چیز کوتاهی نمی‌کنند، و از تمام ملت بزرگ و متعهد که در تمامی صحنه‌ها حاضرند، تشکر نماییم.
  قلم و بیان من کوچکتر از آن است که از عهده تشکر اینهمه فداکاری برآید. خداوند تبارک و تعالی به همه آنان جزای خیر خواهد داد. و همان گونه که آنان روی اسلام را سفید کردند، آنان را در بارگاه قدسش روسفید خواهد گرداند.
  بارالها، اینان بندگان صالح تواند که در مجاهده راه تو از خود و عزیزان خود گذشتند و به آن افتخار می‌کنند. تو خود شهدای ما را در جوار رحمت خود جایگزین، و
 • معلولانمان را شفا، و مفقودان و اسیرانمان را به دامان خانواده‌هاشان برگردان. و به همه ما صبر و توفیق عنایت فرما. إنَّکَ قَریبٌ مُجیبٌ. (1)
  10/6/64
  روح الله الموسوی الخمینی‌

صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>