نامه به آقای علی ابوالقاسمی (اسیر در اردوگاه عنبر عراق)
 •   نامه
  زمان: آبان 1364 / صفر 1406
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: پاسخ نامه یک اسیر
  مخاطب: ابوالقاسمی (خدا مانده)، علی (اسیر در عراق، اردوگاه عنبر) (1)
  [بسم الله الرحمن الرحیم. خدمت سرور گرام و عزیزم روحی جان (2) سلام عرض می‌کنم و ان شاء الله که در پناه ایزد منان و در پناه امام زمان در سلامتی کامل به سر برید. اگر از احوال این حقیر جویا باشید بحمدالله سلامتی برقرار و تنها غم و اندوه جانگداز ما دوری از شما عزیز است که خداوند تبارک را به مقربانش قسم می‌دهم که هرچه زودتر نعمت دستبوسی شما را نصیب ما بکند.
  به هر حال، روحی جان! روحم برایت در حال پرواز است. حدود دو سال است که هیچ خبری از شما ندارم و شما خوب می‌دانید که احتیاج به پند و اندرزهای شما دارم و شما ما را از این نعمت بی‌بهره نفرمایید. امیدوارم در نامه‌هایتان از «میهن» بنویسید که چه کار می‌کند و با کی رابطه برقرار کرده و زمینها را چه می‌کارد و کارش با «حسین خرکچی» (3) به کجا رسید. شنیدم یه بار حسابی داغونش کردی. (4) به هر حال منتظر دعاهای خیر شما هستیم و امیدوارم که ما را در دعاهای شب جمعه و شب چهارشنبه در جمکران (5) و محافل فراموش نکنید.

 • از قول اینجانب به «عمو حسین وزیری» (1) و «اکبر مجلسی» (2) و «حسینعلی» (3) و «مشهدی احمد» (4) و برادر بسیار عزیزم «سید علی» (5) و خانواده و «اکبر آقا» (6) و خانواده (شنیدم که چند وقت پیش به گردشی به خارج رفته بود، چه سوغاتی آورده؟) (7) سلام خیلی خیلی برسانید. و حتماً منتظر جواب نامه‌های شما هستیم. از راه دور صورتت را غرق بوسه می‌کنم. 27/7/64 - فرزند کوچک شما - علی خدامانده‌]
  بسمه تعالی
  برادر عزیزم! از سلامت شما خوشحال و از خداوند تعالی خواستارم بزودی به وطن خود مراجعت نمایید. قلم من قاصر است که از دلاوری و بزرگواری شما عزیزان قدردانی نمایم. امید است از دعای خیر برای همه شماها غفلت نکنم. والسلام علیکم.
  عبد درگاه خدا (ح)

صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>