بیانات در جمع مسئولین ژاندارمری (حفظ عنایت الهی در خدمتگزاری به مردم)
 •   بیانات
  زمان: صبح 28 بهمن 1363 / 26 جمادی الاول 1405
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: حفظ عنایت الهی در خدمتگزاری به مردم
  حضار: سهرابی (فرمانده ژاندارمری)، آشتیانی (سرپرست عقیدتی - سیاسی و نماینده امام در ژاندارمری) و معاونان ژاندارمری
  بسم الله الرحمن الرحیم
  «من بیشتر از هفتاد سال این مسائل را دیده‌ام که اگر نبود عنایات خاص خداوند، نمی‌دانم کار این کشور به کجا می‌انجامید. و الحمدلله خداوند عنایت فرمود که این ملت و همه قشرها متحول شدند، و این تحول مخصوص ژاندارمری نیست».
  «وقتی که بنا بود از امریکا کارشناس و مستشار بیاید، معلوم است که آنها در این مملکت برای خودشان کار می‌کردند، لذا نگذاشتند که این جوانان ترقی نموده و جلو بروند. ولی الآن کشور در دست شماست و کسی نیست که به شما زورگویی کند، و اینکه می‌بینید دشمنان اسلام آن قدر داد می‌زنند به خاطر این است که از اسلام و استقلال و آزادی شما آتش گرفته‌اند. به خودتان سستی راه ندهید و به پیش بروید».
  «شرط مهم این است که ما این عنایت خدا و آن دعای خاص ولیّ عصر - روحی فداه - را حفظ کنیم که حفظ آن خدمت به بندگان خداست. ارتش و پاسداران و ژاندارمری و تمامی افراد حکومت باید خدمتگزار مردم باشند، همانطور که روحانیون خدمتگزار بوده و هستند، و در زمان سابق در مقابل هر مشکلی صبر کردند و اسلام را به مردم عرضه نمودند.
  اسلام امروز امانتی در دست ماست و اگر خللی در آن وارد شود علاوه بر آن که آخرت ما از بین رفته است، دنیای ما هم بر باد می‌رود. قدر روحانیون را باید بدانید.
  روحانیون نیز از شما قدردانی می‌کنند. امیدوارم همه با هم باشیم و به مردم خدمت کنیم».
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>