نامه به آقای محمد علی گرامی (کوبیدن اسلام به اسم اسلام)
 •   نامه
  زمان: 6 خرداد 1346 / 17 صفر 1387
  مکان: نجف
  موضوع: کوبیدن اسلام به اسم اسلام
  مخاطب: گرامی، محمدعلی
  بسمه تعالی
  17 صفر 87
  خدمت جناب مستطاب عماد الاعلام و ثقة الاسلام آقای گرامی - دامت افاضاته
  مرقوم گرامی واصل، از تفقد جنابعالی متشکر شدم. امید من در پیشگاه مقدس باری تعالی حسن ظن شما دوستان است. حال مزاجی بحمد الله اکنون خوب است. لکن اوضاع ایران خصوصاً و سایر بلاد مسلمین عموماً موجب تأسف است، با برنامه حساب شده برای کوبیدن اسلام به اسم اسلام پیش می‌روند و اولیای امر یا غافلند یا خدای نخواسته بعضی از آنها تغافل می‌کنند. تأسف در سازش است که از اعمال بعض مؤثرین ظاهر می‌شود. ولی این امور نباید موجب سستی و سردی آقایان افاضل و طبقه جوان شود. خداوند تعالی با شما است و این عربده‌ها ان شاء الله خفه خواهد شد.
  بسمه تعالی؛ وَالعَصْرِ انَّ الانْسانَ لَفِی خُسْرٍ الّا الَّذِینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصّالِحاتِ وَ تَواصَوْا بِالحَقِّ وَ تَواصَوْا بِالصَّبرِ (1). آقایان افاضل در محافل خود تواصی به حق کنند و در راه حق، تواصی به صبر کنند.
  من به شماها اطمینان فیروزی می‌دهم؛ اطمینان غلبه حق بر باطل می‌دهم. با احساسات یک ملت نمی‌توان مبارزه کرد لکن مهم، امتحان باری تعالی است.
  وَاللهِ لَتُغَرْبَلنَ‌

 • غَرْبَلة. (1) ماها را در این دیگ بزرگ طبیعت که باطنش جهنم است ریخته و زیر و بالا می‌کنند و به غَلیان می‌آورند تا جهنمیها ممتاز شوند. متوجه باشید خدای نخواسته از جهنمیها نشوید. سازش با ظالم جهنمی، بزرگترین و بارزترین آثار جهنمی است. شماها از آنها نباشید. از خداوند تعالی توفیق و تأیید همه آقایان - ایدهم الله تعالی - را خواهانم. و السلام علیکم و رحمة الله.
  روح الله الموسوی الخمینی

صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>