پیام به اعضای سمینار «لبیک یا امام»؛ (لزوم حضور فعال در جبهه ها)
 •   پیام
  زمان: 15 فروردین 1365 / 24 رجب 1406
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: جنایات صدام و حزب بعث - لزوم حضور فعال در جبهه‌ها
  مناسبت: در آستانه سالروز بعثت حضرت محمد (ص) و برگزاری سمینار «لبیک یا امام»
  مخاطب: اعضای سمینار «لبیک یا امام»
  بسم الله الرحمن الرحیم
  اعضای محترم سمینار پشتیبانی جنگ - ایّدهم الله تعالی
  پیام شما در مورد استقبال کم نظیر مردم سلحشور در پیوستن به صفوف رزمندگان اسلام، و تصمیمتان در استفاده بیشتر از این امکانات عظیم واصل گردید. خداوند متعال را سپاس می‌گزاریم که در آستانه سالروز بعثت حضرت خاتم الانبیا - صلی الله علیه و آله و سلم - بار دیگر ملت دلاور ایران صحنه حماسه‌های همیشگی حضور خود را در دفاع از اسلام عزیز و کشور اسلامی ایران به نمایش می‌گذارند، و با شرکت بی‌سابقه خود در کاروان راهیان کربلا جهانیان را به حیرت واداشته، و می‌روند تا باهمت والای خود بقایای ریشه‌های پوسیده حزب عفلقی عراق را بَر کنند، و مردم مظلوم عراق و ایران و منطقه را از یوغ این بردگان شیطان رهایی بخشند. و با تشکر از اعضای محترم این سمینار، که ان شاء الله با وحدت معنوی و ظاهری خود از این نیروهای الهی در جهت دفاع مقدس برنامه ریزی می‌نمایند.
  ملت عزیز ایران و رزمندگان و مسئولین محترم جمهوری اسلامی می‌دانند که استکبار جهانی و اکثر کشورهای منطقه به خوبی دریافته‌اند که امروز نجات صدام از این بن بست و منجلابی که خود آنان برای او به وجود آورده‌اند امری ناممکن است؛ و علی رغم آنهمه تسلیحات مدرن و کمکهای نظامی و اقتصادی و تبلیغاتی، هر روز که از عمر این شجره خبیثه می‌گذرد بی‌ثباتی آن آشکارتر می‌گردد. و شاید کم و بیش دریافته‌اند که‌
 • مقاومت بیش از این در مقابل عواطف و احساسات پاک مردم ایران و حمایت از صدام نه تنها برای آنان سودی نخواهد داشت، که زمینه‌های تزلزل و بی‌ثباتی آنان را در میان ملتهای خود فراهم خواهد ساخت. و نیز در طول این چند سال جنگ تحمیلی، برای آنان و حتی سازمانهایی که تا دیروز به حمایت از صدام برخاسته بودند به خوبی آشکار گردیده است که تنها کسی که در این جنگ عامل آنهمه تجاوزها و شرارتها، کشتارها، و ناامن کردن دریاها، و حمله به هواپیماهای غیرنظامی، و استفاده از بمبهای شیمیایی و نقض حقوق و قوانین بین المللی است، شخص صدام و «حزب بعث» عراق است. و همه آنان می‌دانند که اگر اسرائیل نقشه تسخیر از نیل تا فرات را دنبال می‌کند، صدام هم در تهاجم خود به این کشور اسلامی، نقشه سیادت خود بر اعراب و منطقه و ژاندارمی خلیج فارس را تعقیب می‌نمود. هرچند که بسیاری جرأت ابراز صریح این واقعیت را ندارند. ما همه این موفقیتها را در صحنه‌های سیاسی و نظامی رهین همت مردم و استقامت رزمندگان می‌دانیم. و بار دیگر به کشورهای منطقه اعلام می‌کنیم که جمهوری اسلامی، علی رغم اقتدار روزافزون خود در صحنه‌های سیاسی و نظامی و علی رغم پشتیبانی توده‌های میلیونی مردم که هر روز شاهد رژه با شکوه دهها لشکر از نیروهای آموزش دیده آن هستیم، هیچ گاه درصدد توسعه و کشورگشایی نبوده‌ایم و همواره درصدد آنیم که با کشورهای اسلامی و [منطقه‌] در صلح و آرامش روابط دوستانه داشته باشیم. و اعراب و کشورهای اسلامی، و خصوصاً کشورهای خلیج فارس، باید بدانند که هیچ گاه با وجود رژیم فاسد و جنگ افروزی چون صدام، منطقه روی آرامش را نخواهد دید. و تا این غده چرکین در کالبد کشور اسلامی عراق باقی است، منطقه نیز در تب و تاب ناامنی و حوادث خواهد سوخت.
  نکته دیگری که باید به ملت عزیز و مسئولین محترم و رزمندگان سلحشورمان تذکر دهم این است که با وجود اینکه در تمامی جبهه‌های نبرد پیروزی و برتری با شماست و خواب راحت از چشم عفلقیان گرفته شده، ولی این پایان راه دفاع مقدس از کشور اسلامی و دفع تجاوز نیست. مسئولین و فرماندهان ارتش و سپاه و بسیج با استفاده از
 • امکانات مادی و معنوی خود، با تزلزل سخت و عمیق حاکم بر پیکر پوسیده عراق، در جبهه‌های جنگ، خصوصاً در نبرد قهرمانانه «فاو»، به نبرد بی‌امان خود و مقاومت تا سقوط صدامیان ادامه دهند؛ و با وحدت و انسجام کامل در صفوفی به هم پیوسته امان را از آنان سلب نمایند؛ و خدای ناکرده غرور از پیروزیها باعث سستی در تکلیف یا بی دقتی در برنامه‌ها نگردد. و من با کمال تواضع، از این مدافعان پیروز می‌خواهم که هیچ گاه از نصرت حق و توکل بر خدای بزرگ غافل نباشید و مَاالنَصرُ الّا مِن عِندِاللهِ العزیزِ الحکیمِ. (1) و ملت عزیز ایران هم، که در تمامی صحنه‌ها خود را ملزم به ادای تکلیف الهی و دفاع از دستاوردهای آن می‌دانند، باید متوجه باشند که امروز پر کردن جبهه‌های نبرد از نیروهای آموزش دیده و آمادگی دفاع از اسلام و ایران برای همه قشرها از اهمّ واجبات الهی است، که هیچ چیز دیگر مانع از انجام آن نمی‌شود. که بحمدالله مردم به این وظیفه شرعی و مقدس خود به خوبی عمل کرده و می‌کنند. و دنیا هم اکنون شاهد امواج خروشان این انسانهای متعهد و آگاه، از روحانی گرفته تا دانشگاهیان و دانش آموزان، و از کارگران و کشاورزان گرفته تا بازاریان و کارمندان، همه و همه می‌باشد.
  اینجانب از مسئولین امر، خصوصاً اعضای محترم این سمینار که بر آن شده‌اند تا با برنامه ریزی کامل از این امکانات عظیم مردمی بهره برداری کنند، تشکر می‌کنم. و از ملت عزیز می‌خواهم که جبهه‌ها و پشت جبهه‌ها را گرم نگه دارند، تا با لطف و عنایت خداوند متعال و دعای خیر حضرت ولی امر - ارواحنا فداه - شاهد موفقیت بیشتر در انجام فریضه دفاع الهی باشیم.
  خداوندا، ملت عزیز ما را به شرف استقامت، پیروزی ظاهر و باطن نایل فرما؛ و به ارتشیان، سپاهیان، بسیجیان و راهیان کربلا و جهادگران و امدادگران، این رزمندگان خالص و عارف ما، در مصاف با دشمنان خود موفقیت و نصرت کرامت، و به آنان عزمی راسخ و قامتی استوار عنایت فرما؛ و به خانواده‌های عزیز شهدا و جانبازان و اسرا و

 • مفقودین صبر واجر لطف فرما؛ اسرا و مفقودین را به اوطان خود بازگردان؛ و به جانبازان انقلاب شفا عنایت کن؛ و شهدای گرانقدر ما را با اجر وافر خود در کنار شهدای صدر اسلام محشور فرما؛ و سلام و صلوات خود را بر صاحب امر و وارث ارض، حضرت بقیة الله الاعظم - روحی فداه - نثار فرما. والسلام علی عبادالله الصالحین.
  روح الله الموسوی الخمینی‌
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>