سخنرانی در جمع مسئولان قضایی کشور (اهتمام در حل مسایل قضا)
 •   سخنرانی
  زمان: صبح 8 تیر 1366 / 2 ذی العقده 1407
  مکان: تهران، حسینیه جماران
  موضوع: اهتمام در حل مسائل قضا
  حضار: موسوی اردبیلی، سید عبدالکریم (رئیس دیوانعالی کشور)، موسوی خوئینی‌ها (دادستان‌ کل کشور)، اعضای شورایعالی قضایی و معاونت این شورا، رؤسای شعب دیوانعالی کشور، دادگستری، قضات و دادستانهای عمومی و انقلاب سراسر کشور، رؤسای سازمان بازرسی کل کشور و قضایی نیروهای مسلح، و زندانها و ثبت پلیس قضایی، دادسرای عمومی و انقلاب تهران، دادگاه و دادسرای انتظامی قضات و کارکنان این واحدها
  بسم الله الرحمن الرحیم
  اهمیت مسئله قضا و مشکلات آن
  من همیشه دعاگوی همه اقشار ملت، خصوصاً اینهایی که خدمتگزار هستند و مشغول به خدمت هستند، هستم. البته آقای رئیس دیوانعالی کشور مبالغه کرده‌اند. هرچه هست از اسلام است و از برکات وجود مبارک حضرت بقیة الله. ما، همه ما چیزی نیستیم. امیدوارم که خداوند شما را توفیق بدهد و من دعا می‌کنم به شما. و می‌دانم که مشکل قضا یک مشکل بسیار دست بالایی است و به این زودیها هم قابل حل نیست، ولی با همت آقایان و با وقت صرف کردن آقایان ان شاء الله که مشکلات قضا هم رفع می‌شود. و اگر فرض کنیم که نتوانستیم حل کنیم یا ما کارهایی را نتوانستیم انجام بدهیم، ما به وظیفه‌مان عمل می‌کنیم. و خدای تبارک و تعالی از ما بیشتر از آنچه قدرت داریم نمی‌خواهد. ما ان شاء الله که قدرت خودمان را صرف می‌کنیم و شما آقایان هم وقت خودتان را صرف می‌کنید. و قضا چون یک مسئله بسیار بسیار مشکل و مهمی است، باید در ناملایمات تأمل کنید و تحمل کنید و از خدای تبارک و تعالی بخواهید که شما را قدرت بدهد در اینکه حل کنید قضایا را.
 • من از همه شما و از شورایعالی قضایی ملتمس دعا هستم و تشکر به خدمتشان عرض می‌کنم. و امیدوارم خداوند تبارک و تعالی به شماها اجر بدهد. و در یک همچو مقامی، زمانی که ما گرفتار این همه بلیات هستیم، خودمان با هم مجتمع باشیم و همه اقشار ملت باهم باشند تا ان شاء الله، مسائل حل بشود.
  ان شاء الله، خداوند به همه شما توفیق بدهد. به همه ملت ما توفیق بدهد که خدمتگزار اسلام باشند. و خدا دشمنان اسلام را، دشمنان این جمهوری اسلامی را اگر هدایت نمی‌شوند، خودش به مقام خودش به آنها برسد.
  و السلام علیکم و رحمة الله‌
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>