نامه به فرمانده سپاه پاسداران (تقدیر از دلاوریهای رزمندگان اسلام)
 •   نامه
  زمان: 27 اسفند 1366 / 28 رجب 1408
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: تقدیر از دلاوریهای رزمندگان اسلام
  مخاطب: رضایی، محسن (فرمانده سپاه پاسداران)
  بسم الله الرحمن الرحیم
  جناب آقای محسن رضایی، فرمانده محترم کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  از عنایات خداوند بزرگ و توجه رسول معظم او به این ملت مقاوم و ایثارگر و رزمندگان سلحشور اسلام در پیروزی بزرگ و برق آسای «والفجر 10» سپاسگزارم. به یقین این هدیه الهی، از ختم این سال پر حادثه، تحقق وعده إن تَنصُروا اللهَ یَنصُرکُم و یُثَبِّتْ أَقدامَکُم، (1) از ثمره مقاومت بی‌نظیر این ملت بزرگ در برابر حملات بزدلانه عفلقیان (2) در بمباران شهرهاست. اخبار پیروزیها و حماسه‌های دلاوران اسلام نه تنها دل ملت ما، که قلب همه مستضعفان و محرومان را شادمان نمود؛ و صدام و عفلقیان و حامیان و اربابان او، خصوصاً امریکا و اسرائیل را عزادار کرد. سلام خالصانه مرا به همه فرماندهان عزیز و شجاع و رزمندگان ظفرمند پیروز سپاه و بسیج و ارتش و هوانیروز و نیروی هوایی و جهادگران دلاور و گمنام و امدادگران و کلیه نیروهای مردمی و کُرد ابلاغ کنید.
  و سلام و تشکر ملت ایران را به مردم شهرهای آزاد شده عراقی، که بدون اینکه حتی یک گلوله هم به طرف آنان و شهرهای آنان شلیک شود، با آغوش باز و فریاد «الله اکبر» از رزمندگان ما استقبال نمودند، برسانید؛ و به آنها بگویید که می‌بینید صدام چگونه دیوانه وار شما و شهرهایتان را بمباران خوشه‌ای و شیمیایی می‌کند. و خواهیم دید که‌

 • جهانخواران چگونه در تبلیغات مسموم خود از کنار این پیروزیهای بزرگ و جنایات صدامیان خواهند گذشت.
  اینجانب با تشکر مجدد از ملت مقاوم ایران و رزمندگان عزیز، از جوانان غیرتمند کشور سرافراز اسلامی ایران می‌خواهم که به جبهه‌ها عزیمت کنند؛ و با تداوم عملیات خود، مجال تجدید سازمان و تنفس عفلقیان شکست خورده و مستأصل را بگیرند.
  دست قدرت و نصرت بی‌انتهای خداوند یار و ناصرتان باد.
  به تاریخ 27/12/66
  روح الله الموسوی الخمینی‌
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>