پیام به ملت ایران (لزوم کمک‌رسانی به سیل زدگان)
 •   پیام
  زمان: 7 دی 1365 / 25 ربیع الثانی 1407
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: کمک رسانی به سیل زدگان (1)
  مخاطب: ملت ایران - روحانیون - مسئولین نظام
  بسم الله الرحمن الرحیم
  خدمت ملت شریف و مقاوم ایران و حضرات حجج اسلام و ائمه محترم جمعه و جماعات و روحانیون و مسئولین ارجمند جمهوری اسلامی ایران
  ضمن تشکر از کمکهای بیدریغ و ایثارگریهای بی‌شائبه برادران و خواهران ایمانی و روحانیون معظم و دولت خدمتگزار و مسئولین متعهد در امر کمک رسانی به هموطنان سیلزده و سپاسگزاری از اعلام آمادگیهای عموم حضرات محترم، از آنجا که مسئله مهم و مشکل اساسی این عزیزان در وضع کنونی بازسازی خانه‌های ویران شده و تجدید بنای منازل آنان می‌باشد، لازم است هرچه زودتر برای انجام این امر مهم اقدام مقتضی و سریع صورت گیرد.
  و از آنجایی که بعضی از روحانیون محترم و مردم شریف اقدام به این امر کرده‌اند، و نیز از آنجا که «بنیاد مسکن انقلاب اسلامی» مورد تأیید اینجانب می‌باشد، و با تجربه و سابقه و تخصصی که در این کار دارد و آمادگی کامل خود را نیز برای انجام این کار بزرگ اعلام نموده است، امیدوارم با هماهنگی کامل میان تمام آنهایی که برای انجام این امر مهم کمر همت بسته‌اند، از هدر رفتن نیروها جلوگیری شود، تا به یاری خدای تعالی هرچه زودتر این وظیفه بزرگ اسلامی و انسانی انجام پذیرد.

 • و از نماینده محترم خود در «بنیاد مسکن»، جناب حجت الاسلام آقای رسولی، (1) می‌خواهم گزارش کارها را به اینجانب بدهند. موفقیت همگان را از پروردگار متعال مسئلت می‌نمایم.
  7 دی ماه 65
  روح الله الموسوی الخمینی‌

صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>