نامه به رئیس دیوان عالی کشور (تقدیر و دلجویی از اعضای شورای عالی قضایی)
 •   نامه
  زمان: 9 بهمن 1367 / 21 جمادی الثانی 1409
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: تقدیر و دلجویی از رئیس قوه قضاییه و اعضای شورایعالی قضایی
  مخاطب: موسوی اردبیلی، سیدعبدالکریم (رئیس دیوانعالی کشور)
  بسم الله الرحمن الرحیم
  جناب حجت الاسلام آقای حاج سیدعبدالکریم موسوی اردبیلی، ریاست قوه قضاییه - دامت افاضاته
  با سلام و دعا برای شما و تمامی دست اندرکاران قوه قضاییه وامید موفقیت برای همه، شنیده می‌شود که مسائل و نصایح پدرانه پدر پیرتان موجب رنجش بعضی از دست اندرکاران قضای کشور شده است؛ (1) و آنان که با فرهنگ حوزه سر و کار نداشته‌اند گمان برده‌اند تلخی و شیرینی اینگونه بحثها و گوشزدها موجب شده است که علاقه من به شما و سایر عزیزان شورایعالی قضایی و دست اندرکاران دستگاه قضا کم شده است. اینگونه نیست. من شما را مردی صالح ومتدین و از یاران خوب خود و انقلاب می‌دانم. و از شما و سایر اعضای شورایعالی قضایی، که مورد علاقه من هستید، می‌خواهم تا هرچه بیشتر و بهتر و دقیقتر به امور قضایی رسیدگی نمایید؛ و کمی‌ها و کجی‌ها را با جدیت برطرف نمایید. انقلاب اسلامی ما انقلاب خود شماهاست. من هم مانند شما در خدمت انقلاب هستم. در جمهوری اسلامی همه باید با انتقادها و طرح اشکالها راه را برای سعادت جامعه باز کنند.
  خداوند به جنابعالی و حجج اسلام، آقایان دادستان کل کشور، موسوی خوئینیها، اعضای شورایعالی قضایی، مقتدایی و بجنوردی، و همچنین آقای مرعشی، که با

 • موافقت اینجانب در جای دیگری تصمیم دارند خدمت کنند، اجر و ثواب عنایت فرماید؛ و به همه نیرویی عطا فرماید که هرچه زودتر اشکالات بسیار قوه قضاییه را برطرف نمایند. والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.
  روح الله الموسوی الخمینی
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>