نامه به آقای محمدرضا مهدوی کنی (مشکلات و آینده سازمان تبلیغات اسلامی)
 •   نامه
  زمان: 30 بهمن 1367 / 12 رجب 1409
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: مشکلات و آینده سازمان تبلیغات اسلامی
  مخاطب: مهدوی کنی، محمدرضا
  [در پاسخ به گزارش تفصیلی آقای مهدوی کنی به تاریخ 30 / 11 / 67 که طی آن به تاریخچه سازمان تبلیغات اسلامی، تشکیلات و تعداد پرسنل و مسائل و مشکلات مربوط به آن پرداخته شده است و از اینکه در دو - سه سال اخیر، حمایت مورد نیاز به عمل نیامده، گلایه شده است و به پیوست نامه مذکور، پیشنهاداتی در رابطه با سرپرستی سازمان و کمک به رفع نیازهای مالی آن شده است. امام خمینی در پاسخ مرقوم فرموده‌اند:]
  بسم الله الرحمن الرحیم
  جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای مهدوی کنی - دامت افاضاته
  با سلام و دعا برای وجود جنابعالی. آنچه مرقوم داشته‌اید:
  1- از طرف اینجانب مانعی نیست که طی حکمی جناب حجت الاسلام آقای جنتی را مسئول سازمان تبلیغات اسلامی بنمایم، مشروط بر اینکه مسئله را پیش آقایان اعضای محترم سازمان تبلیغات طرح کنید که خدای ناکرده آقایان نگران نشوند.
  2- در مورد صرف سهم مبارک امام - علیه السلام - آنچه نزد خود شما می‌آید، جنابعالی مختارید هرگونه صلاح می‌دانید عمل کنید. و نیز اجازه می‌دهم تا آن کسانی که از من در سهم اجازه دارند به همان میزان اجازه‌شان در صورت تمایل از طریق جنابعالی صرف در تبلیغات اسلامی نمایند.
  3- در مورد اوقاف قابل صرف در تبلیغات اسلامی به جناب حجت الاسلام آقای امام جمارانی سفارش می‌نمایم تا در زمینه فوق کمک لازم را بنمایند. خیلی التماس دعا دارم. امیدوارم همیشه چون گذشته موفق و مؤید به نشر و تبلیغ اسلام گردید. والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.
  روح الله الموسوی الخمینی
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>