حکم انتصاب آقای عبدالله نوری به سمت نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران
 •   حکم
  زمان: 18 اسفند 1367 / 1 شعبان 1409
  مکان: تهران، جماران
  موضوع: تعیین نماینده در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  مخاطب: نوری، عبدالله
  بسمه تعالی
  جناب حجت الاسلام آقای حاج شیخ عبدالله نوری - دامت افاضاته
  با یاد و گرامیداشت خاطره فداکاریهای یکی از سرداران بزرگ نهضت اسلامی ایران، مرحوم شهید حجت الاسلام آقای حاج شیخ فضل الله محلاتی، که از یاران با وفای اینجانب و از سختی کشیدگان دوران مبارزات خونبار انقلاب اسلامی ایران و همچنین مردی صالح و فداکار و برادری دلسوز برای پاسداران عزیز انقلاب اسلامی بود، که خدایش او را رحمت کند و در جوار خود پذیرایش گردد، و با تشکر از زحمات قائم مقام ایشان، جناب حجت الاسلام آقای عراقی، (1) که فردی متدین و صالح که در کوران جنگ و جهاد خدمات قابل تحسینی انجام داده است و ان شاء الله از این پس چون گذشته در خدمت اسلام و ایران و انقلاب اسلامی خواهند بود، اینجانب جنابعالی را، که فردی هستید فاضل، متدین، مبارز، متقی و با فهم سیاسیِ بسیار خوب و علاوه بر آن از خانواده محترم شهدا که خود افتخاری است بزرگ، می‌باشید، به نمایندگی از جانب خود در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب می‌نمایم. لازم است مسائلی را به شما و فرزندان عزیزم در سپاه گوشزد نمایم:
  1- وظایفی که در قانون به عهده شما گذاشته شده است باید دقیقاً مراعات گردد و شما به هیچ وجه نباید از آن چشم پوشی کنید. فرزندان سپاهی‌ام نیز نباید از قانون کوچکترین تخطی بنمایند.

 • 2- نمایندگی شما در سپاه پاسداران اعم از لشکری و کشوری و وزارت سپاه می‌باشد. لذا کلیه مسائل فرهنگی، عقیدتی - سیاسی و فکری و فعالیتهای تبلیغاتی و انتشاراتی و حفاظت اطلاعات و مسائل قانونی دیگر زیر نظر شماست، و شما باید هدایت تمامی موارد مذکور را به عهده بگیرید.
  3- تمامی فرزندان عزیزم در سپاه، اعم از فرماندهان و سایرین، هماهنگیهای لازم را با نماینده محترم اینجانب داشته و دارند، و تخطی از آن باعکس العمل روبه رو خواهد شد.
  4- از این پس تأیید عزل و نصب فرماندهان سپاه پاسداران با شماست.
  5- از آنجا که شما نماینده اینجانب در جهاد سازندگی هم می‌باشید، از خداوند متعال می‌خواهم تا با هماهنگی سپاه و جهاد بتوانید این دو نهاد مقدس انقلاب را یار و همکار یکدیگر نمایید تا بهتر بتوانند به اسلام و انقلاب و ایران خدمت کنند.
  توفیق و تأیید شما را از خداوند تعالی آرزومندم. والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.
  18 / 12 / 67
  روح الله الموسوی الخمینی
صحیفه امام خمینی
Rouhollah Website is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License. <Rouhollah Website/>